e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

Zostań dawcą krwi

wtorek, 31 Marzec 2020
Drukuj artykuł This page as PDF

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie i SP ZOZ w Brzesku informują o akcjach krwiodawstwa, które odbędą się w 2020r. z użyciem mobilnego punktu poboru krwi w dniach:

 • 08 kwietnia (środa)
 • 06 maja ( środa)
 • 10 czerwca (środa)
 • 08 lipca (środa)
 • 05 sierpnia (środa)
 • 09 września (środa)
 • 07 października (środa)
 • 04 listopada (środa)
 • 09 grudnia (środa)

w godz. 9:00 – 12:00

Autokar będzie stacjonował na parkingu przy SP ZOZ w Brzesku, ul. Kościuszki 68

Komunikat dot. koronawirusa  – informacja Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie (z dnia 20.03.2020r.)

 • Krwiodawcy i kandydaci na krwiodawców, którzy mieli kontakt z osobą zarażoną CoV-2 powinni przez 14 dni pozostawać w izolacji i nie oddawać krwi i jej składników.
 • Po przechorowaniu COVID-19 także nie można oddawać krwi i jej składników przez 14 dni od wyzdrowienia i wykluczenia zakażenia w badaniu laboratoryjnym.
 • Powrót z pobytu poza granicami Polski dyskwalifikuje kandydata na krwiodawcę i krwiodawcę każdorazowo na okres 14 dni od powrotu .
 • Bliski kontakt z osobą, która przebywała poza granicami Polski w ciągu ostatnich 14 dni, dyskwalifikuje na okres 14 dni od powrotu,
 • Dawcy, którzy po oddaniu krwi w ciągu 14 dni zachorują na COVID-19 i zakażenie zostanie potwierdzone testami laboratoryjnymi proszeni są o zgłaszanie zachorowania w RCKiK w Krakowie do Gabinetu lekarskiego Działu Dawców tel.12 261 88 16

Prosimy o rozważne decyzje w sprawie samodyskwalifikacji z w/w powodów i nie rezygnowanie z oddawania krwi przy braku przeciwwskazań zdrowotnych ze względu na potrzeby pacjentów wymagających leczenia krwią i jej składnikami.

Aktualnie jeszcze posiadamy pewien zapas składników krwi wytworzonych w poprzednim miesiącu, który znacznie zmniejszy się jeżeli nie zwiększymy ilości pobieranej krwi.

Szczególnie obawiamy się ograniczenia dostępności Koncentratu Krwinek Czerwonych i Koncentratu Krwinek Płytkowych czyli składników krwi o krótkim terminie ważności.

Zwracamy uwagę, że wśród chorych wymagających leczenia krwią są pacjenci kwalifikowani do natychmiastowych przetoczeń wynikających ze zdarzeń losowych np. wypadku komunikacyjnego, którzy bez podania składników krwi nie przeżyją.  Jest też duża grupa pacjentów hematoonkologicznych, u których proces leczenia wymaga ciągłego, trwającego miesiącami uzupełniania składników krwi, których pacjent nie jest w stanie sam wytworzyć. I o nich również musimy pamiętać.


Potrzebna krew, podziel się tym cennym darem

piątek, 3 Lipiec 2020

8 lipca pomiędzy godziną 8.00 i 12.00 będzie można oddać krew  w krwiobusie, który zaparkuje obok Szpitala Powiatowego w [...]

czytaj dalej

Po 47 latach na zasłużoną emeryturę przeszła mgr farm. Józefa Kostuch-Maciejowska

czwartek, 2 Lipiec 2020

Po 47 latach na zasłużoną emeryturę przeszła mgr farm. Józefa Kostuch-Maciejowska Były kwiaty, podziękowania oraz okolicznościowe [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,