e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

Wyróżnienie dla brzeskiego szpitala za efektywne wykorzystanie funduszy europejskich

środa, 21 Listopad 2018
Drukuj artykuł This page as PDF

Szpital powiatowy w Brzesku został wyróżniony za efektywne wykorzystanie funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na latach 2014-20. Dyplom od przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego odebrał Adam Smołucha, dyrektor brzeskiego szpitala podczas uroczystej gali zorganizowanej w Mościckim Centrum Kultury.

Szpital w Brzesku sukcesywnie od wielu lat inwestuje w poprawę infrastruktury, ale także w sprzęt medyczny. Wiele z tych projektów jest realizowanych przy wsparciu funduszy zewnętrznych, także tych z Regionalnego Programu Operacyjnego.

– Bez funduszy unijnych ciężko byłoby  zrealizować naszą strategię rozwoju szpitala. Dzięki tym funduszom możemy unowocześniać infrastrukturę szpitala i wprowadzać nowe technologie medyczne.  Aplikujemy o środki zewnętrzne wszędzie tam, gdzie to jest możliwe. W tym celu wydzieliliśmy zespół do pozyskiwania funduszy zewnętrznych.  Warto podkreślić, że sięgamy także po tak zwane projekty miękkie w ramach których będziemy realizować programy medyczne kierowane wprost do mieszkańców powiatu brzeskiego– mówi Adam Smołucha, dyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku.

Brzeski  szpital tylko w ostatnim czasie pozyskał  około 20 mln zł na realizację kilku dużych projektów. Prawie 3 mln zł  szpital  otrzymał na projekt „Poprawa funkcjonowania ratownictwa medycznego w powiecie brzeskim poprzez doposażenie i zastosowanie technologii energooszczędnych w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w SPZOZ w Brzesku”.

Ponad 5,3 mln zł uzyskano  na realizację projektu „Poprawa jakości i dostępności usług świadczonych przez SP ZOZ w Brzesku poprzez inwestycje w Blok Operacyjny i Pododdział Chirurgii Urazowo-Ortopedyczny”, który potrwa jeszcze do czerwca przyszłego roku.

Blisko 800 tys. zł placówka dostała na wdrożenie projektu profilaktycznego „Zadbaj o zdrowie! Program profilaktyki raka jelita grubego dla mieszkańców powiatu brzeskiego”.

Na „Poprawę jakości kształcenia wyższego na kierunku pielęgniarstwo w PPWSZ w Nowym Targu, która przełoży się na zwiększenie zainteresowania studiami na kierunku pielęgniarstwo i tym samym przyczyni się do wykształcenia dodatkowej liczby absolwentów kierunku pielęgniarstwo” szpital pozyskał ponad 100 tys. zł.
Wdrożenie Małopolskiego Systemu Informacji Medycznej MSIM – to z kolei ponad 3,8 mln zł.

Obecnie szpital rusza z programem, którego celem jest stworzenie Dziennego Domu Opieki Medycznej w SPZOZ w Brzesku dla osób niesamodzielnych. Na ten projekt placówka pozyskała ponad 2,8 mln zł.
Także realizowany obecnie program „Lepsze życie! Program badań prenatalnych oraz działań z zakresu wczesnej interwencji prowadzone na terenie powiatu brzeskiego i bocheńskiego” został wsparty w wysokości ponad 3 mln zł.

Szpital pozyskał także ponad 300 tys. zł na dofinansowanie zakupu sprzętu medycznego dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Brzesku”.

– Realizacja wszystkich tych inwestycji i programów jest również dużym wyzwaniem logistycznym, z którym musimy sobie poradzić- mówi dyrektor Adam Smołucha. To wyróżnienie, to także wyraz uznania dla pracowników szpitala, którzy te projekty przygotowywali i je realizują.

 

Wyróżnienie dla szpitala

Fot. Dyrektor Adam Smołucha


Wzmocniony zespół terapeutów

wtorek, 7 Lipiec 2020

Zespół opiekunów DDOM w Brzesku został czasowo wzmocniony przez terapeutkę Marzenę Żółty. W organizowanych przez nią zajęciach [...]

czytaj dalej

W brzeskim szpitalu operują tarczycę przy wykorzystaniu neuromonitora

poniedziałek, 6 Lipiec 2020

Po latach wróciły do brzeskiego szpitala operacje tarczycy. Co więcej, przy ich wykonywaniu chirurdzy wykorzystują nowoczesne [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,