e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

Wspieramy Program Higieny Rąk

czwartek, 5 Maj 2016
Drukuj artykuł This page as PDF

WHO-IPC_Logo_GIF_English_310pxZ inicjatywy  Światowej Organizacji Zdrowia  5 maja obchodzony jest Światowy Dzień Higieny Rąk,  który w tym roku przebiega pod hasłem „Chroń życie – umyj swoje ręce”.

Dyrekcja Szpitala SP ZOZ w Brzesku wraz z Zespołem Kontroli Zakażeń Szpitalnych włącza się w kampanię promującą higienę rąk w  opiece zdrowotnej.

Tegoroczna kampania skupia się na poprawie praktyki higieny rąk we wszystkich  obszarach, a zwłaszcza w opiece chirurgicznej m.in. podczas zabiegów chirurgicznych oraz opiece nad pacjentem chirurgicznym.

Główne hasła tegorocznej kampanii to:

– Zobacz swoje ręce.
– Higiena rąk wspiera opiekę chirurgiczną.
– Pacjenci chirurgiczni są w twoich rękach.
– Zobacz co jest na twoich rękach.
– Stosuj higienę rąk u pacjentów chirurgicznych od przyjęcia do wypisu.

Higiena rąk  to niezwykle istotne zagadnienie, gdyż  każdego roku, we wszystkich krajach świata pacjenci cierpią, a nawet umierają z powodu możliwych do uniknięcia zakażeń, wywołanych przez drobnoustroje chorobotwórcze, które przenoszone są  za sprawą  niezdezynfekowanych rąk.

Higiena rąk stanowi podstawowy środek ograniczający rozprzestrzenianie się zakażeń. Jest to prosta czynność, ale brak konsekwentnego jej przestrzegania stanowi ogólnoświatowy problem w sektorze opieki zdrowotnej.

SP ZOZ w Brzesku wdrożył program WHO dot. higieny rąk pod hasłem „Higiena rąk-to bezpieczna opieka”  i propaguje bezpieczną opiekę nad pacjentem m.in. poprzez właściwą higienę rąk.

Poniżej zamieszczamy materiały wydane przez WHO, promujące zasady właściwie prowadzonej higieny rąk.

Higiena rąk  Plakat_5-momentow-higieny-rak

 

 

 

 

 

 

Opracowanie na podstawie:

http://www.who.int/gpsc/5may/EN_PSP_GPSC1_5May_2016/en/

http://www.cmj.org.pl/clean-care/index.php

 


Brzescy chirurdzy operują przy wykorzystaniu noża harmonicznego

poniedziałek, 13 Lipiec 2020

Niby zwykły nóż, a może naprawdę wiele. Chirurdzy w Szpitalu Powiatowym w Brzesku mają do swojej dyspozycji nóż harmoniczny. To [...]

czytaj dalej

Wzmocniony zespół terapeutów

wtorek, 7 Lipiec 2020

Zespół opiekunów DDOM w Brzesku został czasowo wzmocniony przez terapeutkę Marzenę Żółty. W organizowanych przez nią zajęciach [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,