e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

Wczesna interwencja w Brzeskim szpitalu

czwartek, 15 Październik 2020
Drukuj artykuł This page as PDF

W ramach projektu „Lepsze życie! Program badań prenatalnych oraz działań z zakresu wczesnej interwencji prowadzonych na terenie powiatu brzeskiego i bocheńskiego ” w szpitalu w Brzesku prowadzone sa zajęcia z dziećmi oraz warsztaty dla rodziców. Uczestniczą w nich dzieci do 3 roku życia i w wieku 4-7 lat urodzone przedwcześnie, z obciążonym wywiadem okołoporodowym, zaburzeniem rozwoju ruchowego, zaburzeniem w zakresie narządu wzroku, z zaburzonym rozwojem narządu słuchu i mowy, zaburzonym rozwojem funkcji poznawczych, zaburzeniem pobierania pokarmu, zaburzeniami sprzężonymi ruchowo-zmysłowo-intelektualnymi.
Dla każdego z uczestników projektu został przygotowany indywidualny plan zajęć, które prowadzą lekarze, fizjoterapeuci, oligofrenopedagodzy, logopedzi i psycholodzy.
-Zajęcia odbywają się w domach najmłodszych pacjentów, starsi na spotkania dojeżdżają do Ośrodka Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci działającego w brzeskim szpitalu – mówi Anna Dębińska, koordynator projektu.
W ramach projektu przewidziano także warsztaty dla rodziców podczas, których psychologowie rozmawiają między innymi o potrzebach dziecka i rodzica, tłumaczą co się dzieje, gdy potrzeba nie jest zaspokojona.
– Podczas warsztatów dużo mówimy o uczuciach, o stresie, podpowiadamy jak sobie z nim radzić, uczymy odczytywać oznaki stresu – mówi Ewa Grapa, psycholog prowadzący zajęcia w ramach projektu.
Projekt w ramach którego prowadzone są zajęcia w Ośrodku Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci w brzeskim szpitalu jest finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.


Apel do mieszkańców Powiatu Brzeskiego.

piątek, 23 Październik 2020

Szanowni Państwo, W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w regionie, związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, [...]

czytaj dalej

Funkcjonowanie Poradni Laryngologicznej

piątek, 23 Październik 2020

Uprzejmie informujemy, że Poradnia Laryngologiczna jest czynna dla pacjentów i funkcjonuje [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,