e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

W szpitalu o profilaktyce raka jelita grubego.

piątek, 2 Listopad 2018
Drukuj artykuł This page as PDF

Sporym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie zorganizowane w poniedziałek (29.10. 2018 r.) w sali konferencyjnej brzeskiego szpitala, podczas którego mówiono o profilaktyce raka jelita grubego. Spotkanie odbywało się w ramach projektu realizowanego przez szpital od ubiegłego roku.
Mieszkańcy Brzeska, którzy wzięli udział w spotkaniu dowiedzieli się między innymi, jak należy się odżywiać, by nie zachorować na nowotwór raka jelita grubego.
– Tak naprawdę dobrze skomponowana dieta bogata w warzywa i produkty z duża ilością błonnika, a do tego ruch zminimalizują ryzyko zachorowania na ten groźny nowotwór – mówi Beata Rother, pielęgniarka ze Szpitala Powiatowego w Brzesku.
Podczas prelekcji wyjaśniano także na czym polega badanie kolonoskopowe.
-Jest to jedyne badanie, które daje nam dokładny obraz tego, jak wygląda jelito od środka i czy występują w nim jakieś niepokojące zmiany – podkreślała Beata Wilk-Łoboda, pielęgniarka z brzeskiego szpitala.
Projekt profilaktyki raka jelita grubego w brzeskim szpitalu jest realizowany przy wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-20.

Galeria Zdjęć:


Wzmocniony zespół terapeutów

wtorek, 7 Lipiec 2020

Zespół opiekunów DDOM w Brzesku został czasowo wzmocniony przez terapeutkę Marzenę Żółty. W organizowanych przez nią zajęciach [...]

czytaj dalej

W brzeskim szpitalu operują tarczycę przy wykorzystaniu neuromonitora

poniedziałek, 6 Lipiec 2020

Po latach wróciły do brzeskiego szpitala operacje tarczycy. Co więcej, przy ich wykonywaniu chirurdzy wykorzystują nowoczesne [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,