e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

W listopadzie rozpocznie się nabór pacjentów do Dziennego Domu Opieki Medycznej w Brzesku

poniedziałek, 8 Październik 2018
Drukuj artykuł This page as PDF

Za kilka dni ruszy  remont pomieszczeń, w których powstanie Dzienny Dom Opieki Medycznej (DDOM). Szpital przygotował i złożył projekt  na utworzenie tej placówki. Pomysł  zyskał akceptację i został zakwalifikowany do sfinansowania w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego RPO Województwa Małopolskiego na lata 2014-20. Pierwsi  pacjenci zostaną przyjęci do DDOM w styczniu 2019, ich nabór planowany jest już w listopadzie tego roku. 

DDOM pomyślany jest dla mieszkańców powiatu brzeskiego powyżej 60 roku życia. Chodzi o osoby, które  po wyjściu ze szpitala potrzebują jeszcze wsparcia medycznego, którego  nie można im zapewnić w domu. To pacjenci po przejściu ciężkiej choroby, którzy po wypisie ze szpitala,  wymagają wsparcia i kontroli medycznej.

 – Będziemy więc kontynuować ich leczenie w ramach dziennego pobytu w DDOM-u. Chcemy prowadzić rehabilitację, wykonać niezbędne kontrolne badania, będziemy edukować jak radzić sobie z chorobą. Celem tych działań ma być przywrócenie pacjentowi sprawności umożliwiającej samodzielne funkcjonowanie w swoim domu  – tłumaczy Adam Smołucha dyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku.

– Jesteśmy zadowoleni, że udało się nam uzyskać  środki finansowe na stworzenie tej bardzo potrzebnej instytucji z której będą mogli korzystać mieszkańcy powiatu brzeskiego –  dodaje  dyrektor szpitala.

Pacjenci , którzy zostaną zakwalifikowani do przyjęcia  do DDOM będą  objęci opieką zespołu terapeutów  w skład którego wejdą lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, psycholodzy. Przebywający  w DDOM będą mieć do swojej dyspozycji min: pokój dzienny, gabinet rehabilitacji, gabinety medyczne, kuchnię, szatnię, a także miejsce wypoczynku. Pomieszczenia zostaną wyposażone w nowy sprzęt, meble i urządzenia medyczne. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pacjenci ośrodka  mogą liczyć także na darmowy dojazd i wyżywienie.

– W tej chwili kompletujemy zespół, który będzie pracował w DDOM, zależy nam, aby to były osoby doświadczeniem, z odpowiednim podejściem do osób starszych i niepełnosprawnych, oddani swojej pracy– mówi dr Małgorzata Urbaniak-Ostrykiewicz Naczelna Pielęgniarka szpitala.

Rekrutacja pacjentów do DDOM ruszy w listopadzie. Z placówki może korzystać jednocześnie 15 osób. Pobyt w DDOM nie może być dłuższy niż cztery miesiące. W sumie przewidziano przyjęcie  łącznie 120 pacjentów w okresie 2 lat.


Potrzebna krew, podziel się tym cennym darem

piątek, 3 Lipiec 2020

8 lipca pomiędzy godziną 8.00 i 12.00 będzie można oddać krew  w krwiobusie, który zaparkuje obok Szpitala Powiatowego w [...]

czytaj dalej

Po 47 latach na zasłużoną emeryturę przeszła mgr farm. Józefa Kostuch-Maciejowska

czwartek, 2 Lipiec 2020

Po 47 latach na zasłużoną emeryturę przeszła mgr farm. Józefa Kostuch-Maciejowska Były kwiaty, podziękowania oraz okolicznościowe [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,