e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

W brzeskim szpitalu pomagają dzieciom niepełnosprawnym

poniedziałek, 5 Sierpień 2019
Drukuj artykuł This page as PDF

Logopedzi, psycholodzy i pedagodzy realizują zajęcia z uczestnikami projektu „Lepsze życie! Program badań prenatalnych oraz działań z zakresu wczesnej interwencji prowadzonych na terenie powiatu brzeskiego i bocheńskiego ”.  Zajęcia potrwają do końca roku, kolejny nabór ruszy jesienią.

W prowadzonych obecnie bezpłatnych zajęciach uczestniczą maluchy do trzeciego roku życia (zajęcia prowadzone są w domach małych pacjentów), a także dzieci w wieku od 4 do 7 lat niepełnosprawne lub zagrożone niepełnosprawnością ruchową, intelektualną, sensoryczną, sprzężoną, a także z zaburzonym funkcjonowaniem percepcji wzrokowej czy słuchowej.
– Po kilku miesiącach zajęć możemy mówić o konkretnych postępach naszych podopiecznych. Każdy przypadek jest indywidualny, ale wszystkie dzieci, dzięki zajęciom pięknie się rozwinęły – mówi Anna Dębińska z Ośrodka Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci, działającego w Szpitalu Powiatowym w Brzesku.

Kolejny nabór do projektu (dla dzieci do 3 roku i w przedziale 4-7 lat) ruszy jesienią. Informacja: SP ZOZ w Brzesku, w godz. od 12.00-14.00 – parter, pokój nr 015 (Ośrodek Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci)
Telefonicznie: nr tel. 507 219 581, 507 219 651, 14 662 12 01, e-mail: wczesnainterwencja@spzoz-brzesko.pl

W ramach projektu, który ma być realizowany przez trzy lata, opieką zespołu konsultacyjnego objęte zostanie w sumie 90 dzieci. Oprócz zajęć dla dzieci przewidziano też warsztaty szkoleniowe dla rodziców.


Brzescy chirurdzy operują przy wykorzystaniu noża harmonicznego

poniedziałek, 13 Lipiec 2020

Niby zwykły nóż, a może naprawdę wiele. Chirurdzy w Szpitalu Powiatowym w Brzesku mają do swojej dyspozycji nóż harmoniczny. To [...]

czytaj dalej

Wzmocniony zespół terapeutów

wtorek, 7 Lipiec 2020

Zespół opiekunów DDOM w Brzesku został czasowo wzmocniony przez terapeutkę Marzenę Żółty. W organizowanych przez nią zajęciach [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,