e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

Trzy duże inwestycje, wkrótce finał prac

środa, 5 Grudzień 2018
Drukuj artykuł This page as PDF

W szpitalu powiatowym w Brzesku trwa wielki remont. Prace budowlane są prowadzone na bloku operacyjnym, w centralnej sterylizatorni, a także w pomieszczeniach, gdzie zaplanowano Dzienny Dom Opieki Medycznej.

– Przepraszamy ze wszystkie niedogodności związane z pracami budowlanymi, poważne prace wyburzeniowe są już za nami. W grudniu większość robót się skończy, zyskamy dużo lepsze warunki i zdecydowanie wyższy standard przyjmowania pacjentów – mówi lek. med. Adam Smołucha, dyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku.

Na wszystkie inwestycje realizowane obecnie szpital otrzymał wsparcie zewnętrzne. Tak jest w przypadku bloku operacyjnego i pododdziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej (dotacja z funduszy unijnych – 5,3 mln zł), które są całkowicie przebudowywane. W tej części szpitala zostały wyburzone wszystkie ścianki, zerwane stare flizy, wymienione będą też drzwi i okna. Inwestycja ma być gotowa w czerwcu przyszłego roku.
Dużo szybciej, bo w ciągu najbliższych tygodni zakończą się prace budowlane w zachodnim skrzydle pierwszego piętra szpitala, gdzie powstaje Dzienny Dom Opieki Medycznej (dotacja z funduszy unijnych na ten cel: 2,8 mln zł)

– Placówka ruszy niebawem, w tej chwili wykonywane są tam prace wykończeniowe. Wkrótce do tych pomieszczeń trafi nowe wyposażenie. Pierwsi pacjenci będą przyjmowani w styczniu lub najpóźniej w lutym 2019 roku – dodaje dyrektor Adam Smołucha.

Także w tym roku przewidziano zakończenie prac w centralnej sterylizatorni (dotacja z budżetu państwa). To bardzo ważna część szpitala. Bez centralnej sterylizatorni szpital nie mógłby funkcjonować , a „stara centralna sterylizacja „ nie mogła być już dłużej użytkowana.

Remont pomieszczeńRemont pomieszczeńRemont pomieszczeń

Fot. Remontowane pomieszczenia


Potrzebna krew, podziel się tym cennym darem

piątek, 3 Lipiec 2020

8 lipca pomiędzy godziną 8.00 i 12.00 będzie można oddać krew  w krwiobusie, który zaparkuje obok Szpitala Powiatowego w [...]

czytaj dalej

Po 47 latach na zasłużoną emeryturę przeszła mgr farm. Józefa Kostuch-Maciejowska

czwartek, 2 Lipiec 2020

Po 47 latach na zasłużoną emeryturę przeszła mgr farm. Józefa Kostuch-Maciejowska Były kwiaty, podziękowania oraz okolicznościowe [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,