Szkolenia i praktyki studenckie w naszym szpitalu.

Z roku na rok coraz więcej studentów chce odbyć praktykę w naszym szpitalu. Praktyki studenckie odbywają studenci kierunków lekarskich, pielęgniarskich oraz innych kierunków medycznych.  W ostatnich miesiącach Dyrektor SP ZOZ Adam Smołucha podpisał umowę z Uniwersytetem Jagiellońskim na mocy, której SP ZOZ w Brzesku należy do „Uniwersyteckiej Sieci Szpitali Szkolących”.  W tym roku wakacyjne praktyki studenckie odbywa 100 osób.

Poprzez liczne praktyki odbywające się w tutejszym Zespole oraz nawiązaną współpracę z jedną z najbardziej prestiżowych uczelni w Polsce – UJ- Collegium Medium, szpital w Brzesku nie tylko szkoli studentów, ale umożliwia im pozyskanie pracy po zakończonej edukacji. Dzięki możliwością rozwoju stwarzanym przez nasz szpital studenci coraz chętniej odbywają u nas praktyki. Praktyki studentów pielęgniarstwa w SP ZOZ w Brzesku

W brzeskim szpitalu realizowane są praktyki wakacyjne dla studentów pielęgniarstwa z Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu. Od początku lipca grupa 19 osób uczy się zawodu na terenie naszego szpitala. Studenci są podzieleni na grupy, przez trzy tygodnie odbywają praktykę w Poradni POZ, przez kolejne trzy tygodnie w Oddziale Chirurgii. Studenci mają możliwość zdobywania praktycznej wiedzy pod okiem specjalistów pracujących w naszym szpitalu. Zadbano także o to, aby przez cały okres praktyk, zapewnić studentom przyjazną atmosferę i komfortowe warunki.

Praktyki są realizowane w ramach programu: „Poprawa jakości kształcenia wyższego na kierunku pielęgniarstwo w PPWSZ w Nowym Targu, która przełoży się na zwiększenie zainteresowania studiami na kierunku pielęgniarstwo i tym samym przyczyni się do wykształcenia dodatkowej liczby absolwentów kierunku pielęgniarstwo”.