e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

Stosuj się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia „Zostań w Domu” – uratujesz życie innym

czwartek, 19 Marzec 2020
Drukuj artykuł This page as PDF

12 marca został wprowadzony w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. Dzień wcześniej Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła stan pandemii. Sytuacja jest niezwykle poważna, musimy zrobić wszystko, by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Według danych z 19 marca 2020 roku w Polsce mamy 305 przypadków zarażenia korona wirusem, pięć osób zmarło. Te liczby zmieniają się jednak bardzo szybko. Epidemii nie zatrzymamy, możemy jednak zminimalizować jej skutki, stosując się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Nie narażajmy na zakażenie innych, a w szczególności chrońmy personel medyczny. Jeżeli zakażeniu ulegną lekarze, ratownicy czy pielęgniarki to mieszkańcy powiatu zostaną bez pomocy medycznej.

W poradniach specjalistycznych i u lekarzy rodzinnych ograniczyliśmy przyjęcia do przypadków pilnych, pozostali pacjenci mogą skorzystać z porad telefonicznych.

Szpital w okresie zagrożenia epidemią  funkcjonuje jak w systemie dyżurowym. Pomoc udzielana jest każdemu u kogo wystąpi ostra choroba zagrażająca zdrowiu, czy życiu. Natomiast w przypadku jeżeli osoba ma objawy przeziębienia: gorączkę, kaszel, katar, ból gardła  i podejrzewa, że może być zakażona koronawirusem  nie powinna się zgłaszać do szpitala , ponieważ szpital brzeski aktualnie nie dysponuje możliwością wykonania testów na koronawirus.

Taka osoba powinna zadzwonić do sanepidu lub infolinię ministerstwa zdrowia, pozostać w domu lub w uzasadnionych przypadkach zgłosić się do któregokolwiek oddziału chorób zakaźnych w Małopolsce.

Co powinniśmy robić, aby uchronić się przed zakażeniem ?

– Zachować podstawowe zasady higieny: myć ręce wodą z mydłem, a jeśli to możliwe dezynfekować je,
– unikać dotykania dłońmi twarzy, okolic ust, nosa i oczu
– ZOSTAĆ W DOMU!
– unikać kontaktów z innymi ludźmi,
– nie korzystać z komunikacji publicznej
– unikać miejsc publicznych,
– zachować odstęp od innych osób 2-4 metra

Jeśli przyjmiemy, że jedna osoba zakażona koronawirusem w ciągu czterech dni zarazi średnio trzy inne osoby, to wystarczy ponad dwóch miesięcy, aby zarażeni byli wszyscy mieszkańcy Polski.

Dzieje się tak, ponieważ zakażenia koronawirusem przyrastają geometrycznie. Od jednej osoby mamy już  średnio trzech zakażonych, trzy kolejne osoby to dziewięć osób potencjalnie zarażonych, dziewięciu chorych zarazi 27 osób, a 27 – 81.

Koronawirus rozmnaża się błyskawicznie. Aby uratować siebie i swoje rodzinny powinniśmy pozostać w domu!
Wystarczy unikać spotkań towarzyskich i rodzinnych wizyt. Możemy wybrać się na spacer do lasu, ale w wąskim domowym gronie. Grajmy w planszówki, bawmy się z dziećmi, spędzajmy ten czas z rodziną.
Tylko w taki sposób unikniemy zakażenia. Zatrzymajmy, na ile się da, rozwój epidemii.

Zostając w domu uratujesz życie innym!


Wzmocniony zespół terapeutów

wtorek, 7 Lipiec 2020

Zespół opiekunów DDOM w Brzesku został czasowo wzmocniony przez terapeutkę Marzenę Żółty. W organizowanych przez nią zajęciach [...]

czytaj dalej

W brzeskim szpitalu operują tarczycę przy wykorzystaniu neuromonitora

poniedziałek, 6 Lipiec 2020

Po latach wróciły do brzeskiego szpitala operacje tarczycy. Co więcej, przy ich wykonywaniu chirurdzy wykorzystują nowoczesne [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,