e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

Spotkanie dla pacjentów z wyłonioną stomią

środa, 27 Czerwiec 2018
Drukuj artykuł This page as PDF

Na kolejne już spotkanie pacjentów z wyłonioną stomią oraz członków ich rodzin zaprasza  w najbliższy czwartek brzeski szpital. Odbędzie się ono o godz. 16.30 w sali konferencyjnej mieszczącej się na III piętrze lecznicy.

Od dwóch lat działając w ramach poradnictwa dla pacjentów pielęgniarki i lekarze z oddziału chirurgii ogólnej organizują spotkania, podczas których poruszana jest problematyka stomii.

–  To forma wsparcia dla pacjentów. Podczas tych spotkań mają możliwość uzyskania  odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące stomii – mówi dr Urbaniak-Ostrykiewicz, naczelna pielęgniarka Szpitala Powiatowego w Brzesku.

Podczas czwartkowego spotkania  pacjenci będą mogli nie tylko porozmawiać z lekarzami i pielęgniarkami, ale także zapoznać się z ofertą produktów dla osób ze stomią. Chodzi głównie o środki higieniczne czy pielęgnacyjne, które w całości są refundowane przez NFZ.

W spotkaniu oprócz lekarzy i pielęgniarek udział weźmie  Andrzej Piwowarski, prezes zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Stomijnego Pol-ilko – ogólnopolskiego stowarzyszenie działającego na rzecz pacjentów stomijnych.

Spotkanie ma charakter otwarty.  Warto przypomnieć, że przy oddziale chirurgii  SP ZOZ w Brzesku działa  Punkt Konsultacyjny dla pacjentów ze stomią, gdzie można uzyskać bezpłatną poradę pielęgniarki stomijnej oraz lekarza chirurga. Osoby zainteresowane mogą się kontaktować pod nr. tel. 14 6621481

W Spotkanie przebiegało w miłej, kameralnej atmosferze, a jednocześnie było okazją do uzyskania wiedzy merytorycznej z zakresu radzenia sobie z tzw. trudną stomią pogłębione prze zajęcia warsztatowe prowadzone przez pielęgniarkę stomijną. Pacjenci zapoznali się z nowościami na rynku produktów przeznaczonych do codziennej pielęgnacji.

W spotkaniu uczestniczył dr Zbigniew Żabiński, który przedstawił problem cukrzycy, jako częstej choroby współistniejącej, dr Andrzej Gryglewski, który poprowadził wykład merytoryczny dotyczący problematyki stomii oraz psycholog Izabela Głowacka, która wyjaśnia, pomaga i wspiera w trudnych sytuacjach życiowych.

Kolejne spotkanie planujemy zorganizować w czerwcu.

Przypominamy o działającym Punkcie Konsultacyjnym dla pacjentów ze stomią, gdzie możecie Państwo uzyskać bezpłatną poradę pielęgniarki stomijnej oraz lekarza chirurga.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod nr tel. 14 6621481


Brzescy chirurdzy operują przy wykorzystaniu noża harmonicznego

poniedziałek, 13 Lipiec 2020

Niby zwykły nóż, a może naprawdę wiele. Chirurdzy w Szpitalu Powiatowym w Brzesku mają do swojej dyspozycji nóż harmoniczny. To [...]

czytaj dalej

Wzmocniony zespół terapeutów

wtorek, 7 Lipiec 2020

Zespół opiekunów DDOM w Brzesku został czasowo wzmocniony przez terapeutkę Marzenę Żółty. W organizowanych przez nią zajęciach [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,