e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

Ruszyły zajęcia dla kolejnej grupy dzieci w ramach wczesnej interwencji

piątek, 31 Styczeń 2020
Drukuj artykuł This page as PDF
44 dzieci do trzeciego roku życia, a także w wieku 4 do 7 lat rozpoczęło zajęcia w ramach kolejnego naboru programu „Lepsze życie! Program badań prenatalnych oraz działań z zakresu wczesnej interwencji prowadzonych na terenie powiatu brzeskiego i bocheńskiego”.
 
Zajęcia z uczestnikami projektu prowadzi piętnastoosobowy zespół specjalistów. To lekarze, fizjoterapeuci, oligofrenopedagodzy, logopedzi i psycholodzy. Z małymi pacjentami (28 dzieci do 3 roku życia i 16 w wieku 4-7 lat) będą pracować do końca roku.

– Każde dziecko zostało już przebadane. Wiemy, co potrzebuje i w jakim kierunku mają być prowadzone indywidualne terapie – mówi Anna Dębińska, koordynatorka projektu realizowanego w Ośrodku Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci w brzeskim szpitalu.
Projekt dedykowany jest dzieciom urodzonym przedwcześnie, z obciążonym wywiadem okołoporodowym, zaburzeniem rozwoju ruchowego, zaburzeniem w zakresie narządu wzroku, z zaburzonym rozwojem narządu słuchu i mowy, zaburzonym rozwojem funkcji poznawczych, zaburzeniem pobierania pokarmu, zaburzeniami sprzężonymi ruchowo-zmysłowo-intelektualnymi.

W drugim naborze projektu większość dzieci pochodzi z południowych części powiatu bocheńskiego. To maluchy, których rodzice w wielu przypadkach mieli problemy komunikacyjne, by dotrzeć na zajęcia. W tej chwili specjaliści dojeżdżają do ich domów. Projekt, w przypadku tych młodszych dzieci, zakłada bowiem takie rozwiązanie.
Projekt jest finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Kolejny ostatni już nabór do programu w ramach wczesnej interwencji planowany jest w kwietniu w SP ZOZ w Brzesku, w godz. od 12.00-14.00 – parter, pokój nr 015 (Ośrodek Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci)
Telefonicznie: nr tel. 507 219 581, 507 219 651, 14 662 12 01,
e-mail: wczesnainterwencja@spzoz-brzesko.pl
 
Fot. Zajęcia w ramach wczesnej interwencji

Zajęcia w ramach wczesnej interwencji


Ankieta wypełniana przez pacjenta

czwartek, 24 Wrzesień 2020

Informacja dotycząca wypełniania „Ankiety pacjenta zgłaszającego się z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2” [...]

czytaj dalej

Awaria systemu informatycznego w SP ZOZ w Brzesku

środa, 23 Wrzesień 2020

Z powodu awarii systemu informatycznego w SP ZOZ w Brzesku, do czasu usunięcia awarii dokumentacja medyczna prowadzona będzie w formie [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,