e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

Rozmowa z Elżbietą Adamską, koordynatorem DDOM w Brzesku

środa, 19 Czerwiec 2019
Drukuj artykuł This page as PDF

Wielu naszych pacjentów po trzech miesiącach pobytu w DDOM mówi o pozytywnych zmianach

W marcu w brzeskim szpitalu został otwarty Dzienny Dom Opieki Medycznej, kto może korzystać z zajęć organizowanych w tej placówce?
Przede wszystkim mieszkańcy powiatu brzeskiego. Z bezpłatnych zajęć mogą skorzystać osoby pow. 60 roku życia, posiadające sprawność funkcjonalną określoną w skali Barthel pomiędzy 40-65 pkt.

Warunkiem jest także hospitalizacja, zakończona jednak nie później niż rok temu…
Osoby, które opuszczają szpital po przebytej chorobie, mają problemy z funkcjonowaniem w  swoim domu. Chcemy im pomóc, stąd zajęcia rehabilitacyjne, które poprawiają ich funkcjonalność. Wielu naszych pacjentów, po tych pierwszych trzech miesiącach otwarcie mówi o pozytywnych zmianach. To cieszy i motywuje na przyszłość  do jeszcze większej pracy. Pacjenci są tu pod opieką lekarzy specjalistów, nie bez znaczenia jest też fakt, że placówka mieści się w szpitalu, w razie jakichś komplikacji zdrowotnych pomoc mamy na miejscu.

Jak wyglądają zajęcia w DDOM?
Są prowadzone od poniedziałku do piątku pomiędzy godziną 7 i 16, a także w jedną sobotę miesiąca. Pacjentów przywożą do nas rodziny albo jeśli jest taka potrzeba, to my zapewniamy im transport. W ciągu dnia są prowadzone zajęcia rehabilitacyjne, ale też  terapie. Jest tez posiłek, i gdy potrzeba Czas na odpoczynek.

Co jest potrzebne, aby się zapisać do DDOM?
Aby zapisać się do DDOM potrzebne jest skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Druk wniosku o przyjęcie można odebrać bezpośrednio w DDOM (I piętro szpitala). Informacje na temat zapisów udzielamy także pod nr tel. 507 219 562 od godz. 7 do 14.30.

Projekt „Utworzenie dziennego Domu Opieki Medycznej w SP ZOZ w Brzesku dla osób niesamodzielnych, w tym starszych z powiatu brzeskiego, szansą na poprawę jakości życia” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Fot. Pielęgniarka Koordynująca Elżbieta Adamska

Pielęgniarka Koordynująca Elżbieta Adamska


W brzeskim szpitalu operują tarczycę przy wykorzystaniu neuromonitora

poniedziałek, 6 Lipiec 2020

Po latach wróciły do brzeskiego szpitala operacje tarczycy. Co więcej, przy ich wykonywaniu chirurdzy wykorzystują nowoczesne [...]

czytaj dalej

Potrzebna krew, podziel się tym cennym darem

piątek, 3 Lipiec 2020

8 lipca pomiędzy godziną 8.00 i 12.00 będzie można oddać krew  w krwiobusie, który zaparkuje obok Szpitala Powiatowego w [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,