e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

Przyjdź, posłuchaj co robić, by ustrzec się raka jelita grubego

czwartek, 17 Maj 2018
Drukuj artykuł This page as PDF

Na temat zdrowej diety, a także dobrych nawyków żywieniowych będzie mowa podczas zaplanowanej na godz. 17 w najbliższy czwartek (24 maja br.) prelekcji w Regionalnym Centrum Kulturalno- Bibliotecznym w Brzesku. Uczestnicy spotkania dowiedzą się również, jakie objawy mogą sygnalizować zachorowanie na raka jelita grubego.

Spotkanie, odbywa się w ramach projektu „Zadbaj o zdrowie! Program profilaktyki raka jelita grubego dla mieszkańców powiatu brzeskiego”. Jego organizatorem jest Szpital Powiatowy w Brzesku, który od ubiegłego roku realizuje ten projekt.
Prelekcja zaplanowana w sali konferencyjnej RCKB będzie podzielona na dwie części. W pierwszej pielęgniarki z brzeskiego szpitala: zdradzą co jeść, by nie zachorować na raka jelita grubego. Będą mówić także o tym, jak przygotowywać posiłki, aby były zdrowe. Opowiedzą też jak ważna jest codzienna aktywność fizyczna.
W drugiej części spotkania lekarze poinformują o pierwszych objawach choroby, diagnostyce, a także rokowaniach i leczeniu raka jelita grubego.

Każdy uczestnik spotkania otrzyma ulotki i broszury zachęcające do zdrowego stylu życia.
Spotkanie ma charakter otwarty, mogą w nim wziąć udział wszyscy mieszkańcy powiatu brzeskiego.

W ramach projektu oprócz akcji informacyjnej przewidziano wykonane 900 badań kolonoskopowych. Informacja o projekcie i rejestracja do badań: Biuro Projektu – Pracownia Endoskopii, III piętro, pokój 369 od poniedziałku do piątku w godzinach 7-14:35. nr tel. : 14 6621 429, 519 317 007 lub adresem e-mailowym e.pomykacz@spzoz-brzesko.pl.@spzoz-brzesko.pl.


Potrzebna krew, podziel się tym cennym darem

piątek, 3 Lipiec 2020

8 lipca pomiędzy godziną 8.00 i 12.00 będzie można oddać krew  w krwiobusie, który zaparkuje obok Szpitala Powiatowego w [...]

czytaj dalej

Po 47 latach na zasłużoną emeryturę przeszła mgr farm. Józefa Kostuch-Maciejowska

czwartek, 2 Lipiec 2020

Po 47 latach na zasłużoną emeryturę przeszła mgr farm. Józefa Kostuch-Maciejowska Były kwiaty, podziękowania oraz okolicznościowe [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,