e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

Projekt profilaktyki raka jelita grubego był potrzebny

piątek, 18 Styczeń 2019
Drukuj artykuł This page as PDF

900 pacjentów skorzystało z bezpłatnych badań kolonoskopowych realizowanych w brzeskim szpitalu od maja 2017 roku. Było to możliwe dzięki realizacji projektu „Zadbaj o zdrowie! Program profilaktyczny raka jelita grubego”.  Program okazał się strzałem w dziesiątkę.

– Już pierwsze miesiące jego realizacji, pokazały, że był bardzo potrzebny. Dzięki intensywnej kampanii informacyjnej udało się nam też przełamać lęk i strach przed tym badaniem i zachęcić mieszkańców powiatu brzeskiego do wykonania kolonoskopii. Zainteresowanie badaniem było bardzo duże – mówi lek. med. Adam Smołucha, dyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku.
W efekcie dzięki programowi około trzystu pacjentów uniknie poważnych problemów zdrowotnych. U co trzeciej z badanych osób zostały bowiem wykryte i usunięte groźne polipy, które z czasem mogłyby się przekształcić w nowotwór.
Większość z pacjentów, biorący udział w programie, bo aż 801 na 900 zdecydowało się na wykonanie kolonoskopii ze znieczuleniem, 99 osób nie potrzebowało tego udogodnienia.

Projekt był realizowany przy wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020.


Brzescy chirurdzy operują przy wykorzystaniu noża harmonicznego

poniedziałek, 13 Lipiec 2020

Niby zwykły nóż, a może naprawdę wiele. Chirurdzy w Szpitalu Powiatowym w Brzesku mają do swojej dyspozycji nóż harmoniczny. To [...]

czytaj dalej

Wzmocniony zespół terapeutów

wtorek, 7 Lipiec 2020

Zespół opiekunów DDOM w Brzesku został czasowo wzmocniony przez terapeutkę Marzenę Żółty. W organizowanych przez nią zajęciach [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,