e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

Program badań profilaktycznych dla kobiet ciężarnych

wtorek, 10 Grudzień 2013
Drukuj artykuł This page as PDF

PIC05905.JPGW dniach 7-8 grudzień odbyły się w SP ZOZ w Brzesku w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym „Dni Otwarte” dla kobiet ciężarnych w ramach Programu Profilaktycznego. Dni te cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Udział wzięło 54 kobiety ciężarne wraz ze swoimi rodzinami, które w miłej i przyjaznej atmosferze zapoznawały się z topografią Oddziału Ginekologiczno-Położniczego. Skorzystały z badań laboratoryjnych, USG, w tym Ultrasonografii genetycznej oraz Kardiotokografii płodu.
Ultrasonografię wykonywali dr n med. Krzysztof Mawlichanów- Lekarz Kierujący Oddziałem Ginekologiczno-Położniczym oraz dr Grzegorz Babula, który posiada certyfikat FMF ( Fetal Medicine Foundation) nadawany przez Fundację prof. Kyprosa Nicolaydesa w Londynie.

Na Sali wykładowo-instruktażowej położne zapoznawały przyszłe mamy z tematyką pielęgnacji noworodka, laktacji, trybu życia kobiety ciężarnej oraz odpowiadały na pytania zainteresowanych.
Dzięki takim Programom Profilaktycznym można wykryć wiele nieprawidłowości dotyczących ciąży i pokierować tak pacjentkę, aby zarówno przyszła mama i dziecko byli w jak najlepszej kondycji zdrowotnej, jak również przybliżyć tematy dotyczące samego porodu.
Będziemy starać się, by takich Programów było coraz więcej i aby przynosiły one wymierne korzyści dla naszego społeczeństwa.

Dyrekcja szpitala dziękuje wszystkim pracownikom zaangażowanym w przygotowanie programu profilaktycznego.


Brzescy chirurdzy operują przy wykorzystaniu noża harmonicznego

poniedziałek, 13 Lipiec 2020

Niby zwykły nóż, a może naprawdę wiele. Chirurdzy w Szpitalu Powiatowym w Brzesku mają do swojej dyspozycji nóż harmoniczny. To [...]

czytaj dalej

Wzmocniony zespół terapeutów

wtorek, 7 Lipiec 2020

Zespół opiekunów DDOM w Brzesku został czasowo wzmocniony przez terapeutkę Marzenę Żółty. W organizowanych przez nią zajęciach [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,