Spotkanie studentów z przedstawicielami szpitali

W dniu 26 listopada 2019 r. w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym Wydziału Lekarskiego UJ CM odbyło się spotkanie studentów z przedstawicielami szpitali zrzeszonych w Uniwersyteckiej Sieci Szpitali Szkolących.

Porozumienie w sprawie Uniwersyteckiej Sieci Szpitali zawarte pomiędzy 16 szpitalami z województwa małopolskiego a Uniwersytetem Jagiellońskim-Collegium Medicum zakłada:

• studenci UJ CM odbywać będą praktyki i staże studenckie w podmiotach zrzeszonych w Sieci;
  • sygnatariusze uzyskują możliwość wspólnego prowadzenia badań naukowych;
  • uczelnia będzie informować swoich absolwentów o możliwości zatrudnienia w szpitalach w celu zapewnienia wysokospecjalistycznego potencjału kadrowego.;
  • placówki zrzeszone w Sieci zyskają możliwość podnoszenia, na preferencyjnych warunkach, kwalifikacji swoich pracowników w trakcie kursów, szkoleń i studiów podyplomowych organizowanych przez Collegium Medicum.

Podczas spotkania w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym Wydziału Lekarskiego UJ CM pracownik Działu Spraw Pracowniczych SP ZOZ w Brzesku Paulina Rudnik przedstawiła ofertę dla studentów jako potencjalnych przyszłych pracowników, dotyczącą: kierunków na jakich studenci mogą odbyć praktyki, dziedzin, w jakich istnieje możliwość odbycia szkolenia specjalizacyjnego, poziomu wynagrodzenia młodych pracowników medycznych oraz dodatkowych benefitów w postaci dofinansowania szkoleń, urlopu szkoleniowego.

Dodajmy, iż projekt UJ CM zatytułowany „Uniwersytecka Sieć Szpitali Szkolących” zdobył w ostatnim czasie nagrodę główną w konkursie LUMEN Leaders in University Management  w kategorii „Współpraca”.

Galeria zdjęć ze spotkania: