Pracownicy szpitala stale podnoszą swoje kwalifikacje

Badania realizowane w ramach projektu „Zadbaj o zdrowie! Program profilaktyki raka jelita grubego dla mieszkańców powiatu brzeskiego” wykonywane są przez doświadczonych lekarzy i pielęgniarki z wieloletnim stażem pracy.
Brzeska lecznica dba o rozwój swoich pracowników. Systematycznie uczestniczą oni w szkoleniach podnoszących medyczne kwalifikacje. Doświadczenie zdobywają na licznych stażach i kursach, ale także mają możliwość szkolenia na miejscu. Tak jest choćby z grupą czternastu lekarzy rezydentów, którzy dzięki temu, że do szpitala trafił trenażer laparoskopowy, mogą ćwiczyć trudną technikę wykonywania tego typu badań.
– Jesteśmy jednym z pierwszych szpitali w Polsce, który zakupił i posiada tego typu urządzenie. To absolutna nowość wprowadzona na rynek w tym roku. Unikalność urządzenia polega na tym, że pozwala ćwiczyć adeptom chirurgii przebieg operacji laparoskopowej w sztucznych warunkach, jednak odtwarzających przebieg prawdziwej operacji. Urządzenie skraca czas nauki techniki laparoskopowej i pozwala uniknąć wielu niepowodzeń w trakcie realnych zabiegów. Co ciekawe producentem tego urządzenia jest grupa polskich młodych informatyków i inżynierów, którzy sprzedali urządzenie już do wielu szpitali na świecie. Z informacji, jakie posiadamy w Polsce jest tylko kilka tych urządzeń. Inwestujemy, aby nasi lekarze mogli doskonalić swoje umiejętności – mówi Adam Smołucha, dyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku.