e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

Powstanie małopolska platforma informacji medycznej.

piątek, 15 Czerwiec 2018
Drukuj artykuł This page as PDF

Brzeski szpital, podobnie jak blisko czterdzieści innych tego typu placówek w województwie, wejdzie do Małopolskiego Systemu Informacji Medycznej (MSIM). W efekcie w ciągu najbliższych trzech lat ma powstać regionalna platforma służąca do wymiany informacji medycznej pomiędzy małopolskimi szpitalami.
Na wdrożenie systemu brzeski szpital otrzyma ponad 4,3 mln zł. Pieniądze te pokryją zakup sprzętu informatycznego oraz modernizację serwerowni oraz istniejącej sieci.
– W planach jest także zakup systemów zabezpieczających, które mają zapewnić bezpieczne przechowywanie elektronicznej dokumentacji medycznej– wylicza Sabina Nizioł, kierownik sekcji informatycznej Szpitala Powiatowego w Brzesku.
Celem projektu będzie umożliwienie placówkom medycznym przejścia z papierowego na elektroniczny system wytwarzania dokumentacji medycznej oraz stworzenie możliwości do wymiany dokumentacji medycznej pacjenta pomiędzy placówkami medycznymi. Udostępnienie dokumentacji medycznej w wersji elektronicznej będzie możliwe, podobnie jak to jest dla wersji papierowej, po wyrażeniu zgody przez pacjenta.

– Wszystko to ma usprawnić dostęp do danych medycznych , które są niezbędne w trakcie leczenia pacjenta. Lekarz, który przyjmie pacjenta do szpitala , będzie mógł uzyskać informację gdzie wcześniej i z jakiego powodu ten pacjent był leczony oraz będzie miał dostęp do jego wyników badań, wykonywanych w innej placówce – wyjaśnia Adam Smołucha, dyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku.

MSIM prawie w całości będzie finansowany z funduszy unijnych. Szpital musi dołożyć ok. 200 tys. Zł, drugie 200tys. Zł zadeklarowały władze powiatu brzeskiego. Liderem projektu, który ma być wdrożony do 2021, jest Województwo Małopolskie.


Potrzebna krew, podziel się tym cennym darem

piątek, 3 Lipiec 2020

8 lipca pomiędzy godziną 8.00 i 12.00 będzie można oddać krew  w krwiobusie, który zaparkuje obok Szpitala Powiatowego w [...]

czytaj dalej

Po 47 latach na zasłużoną emeryturę przeszła mgr farm. Józefa Kostuch-Maciejowska

czwartek, 2 Lipiec 2020

Po 47 latach na zasłużoną emeryturę przeszła mgr farm. Józefa Kostuch-Maciejowska Były kwiaty, podziękowania oraz okolicznościowe [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,