e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

Powiat brzeski dofinansuje operacje endoprotezoplastyki stawu kolanowego

czwartek, 25 Lipiec 2019
Drukuj artykuł This page as PDF

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu brzeskiego zdecydowano o dofinansowaniu zabiegów endoprotezoplastyki stawu kolanowego. Uchwała została podjęta jednogłośnie.

Oznacza to, że w tym roku w naszym szpitalu może być wykonane 40 tego typu zabiegów. Zakwalifikowani do nich będą mieszkańcy powiatu brzeskiego.

Endoprotezoplastyka stawów kolanowych to nowość w naszym szpitalu. Do tej pory mieszkańcy powiatu brzeskiego, aby wykonać tego typu operacje  musieli jeździć do dużych ośrodków,  a to nie rzadko oznaczało długi czas oczekiwania.

Od kilku miesięcy pracuje jednak w Brzesku nowy zespół ortopedów, którzy  wykonują nierealizowane do tej pory zabiegi. Endoprotezoplastyka stawów kolanowych to kolejna  nowatorska operacja, które dzięki nim będzie przeprowadzana.

Przekazana przez Radę Powiatu Brzeskiego dotacja umożliwi sfinansowanie pierwszych 40 operacji w tym roku, których wykonanie jest konieczne, aby w przyszłym roku uzyskać dofinansowanie z NFZ.

Osoby ze wskazaniami  na wykonanie operacji  mogą się zgłaszać do Poradni Chirurgii Urazowo- Ortopedycznej  Szpitala Powiatowego w Brzesku. Za zakwalifikowanie pacjentów do  zabiegów odpowiadają ordynator oddziału lek. med. Krzysztof Szklanny i  lek. med. Tomasz Malina.

Kwalifikacje są prowadzone w czwartki od godz. 10 do 14 i w piątki od godz. 9 do 13 do czasu wyczerpania przyznanego na ten rok limitu, czyli 40 zabiegów.


Potrzebna krew, podziel się tym cennym darem

piątek, 3 Lipiec 2020

8 lipca pomiędzy godziną 8.00 i 12.00 będzie można oddać krew  w krwiobusie, który zaparkuje obok Szpitala Powiatowego w [...]

czytaj dalej

Po 47 latach na zasłużoną emeryturę przeszła mgr farm. Józefa Kostuch-Maciejowska

czwartek, 2 Lipiec 2020

Po 47 latach na zasłużoną emeryturę przeszła mgr farm. Józefa Kostuch-Maciejowska Były kwiaty, podziękowania oraz okolicznościowe [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,