e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

Pomoc uzależnionym

czwartek, 3 Luty 2011
Drukuj artykuł This page as PDF

kierownikOsoby uzależnione od alkoholu, narkotyków czy hazardu znajdą pomoc w brzeskim szpitalu. Rozpoczęły działalność Poradnia Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia oraz Oddział Dzienny Leczenia Uzależnień od Alkoholu. – Liczba osób uzależnionych ciągle wzrasta i obniża się wiek osób mających problem z narkotykami i alkoholem. Po rozmowach z lekarzami, terapeutami a  także środowiskami skupiającymi osoby uzależnione postanowiliśmy otworzyć ośrodki pomagające wyjść z nałogu- mówi Józefa Szczurek-Żelazko, dyrektor brzeskiego Szpitala.

W Poradni Leczenia Uzależnień znajdą pomoc osoby nadużywające i uzależnione od alkoholu, narkotyków, leków i hazardu. Zajęcia prowadzą doświadczeni terapeuci. – Aby zacząć uczęszczać na spotkania terapeutyczne nie potrzeba żadnych skierowań, trzeba posiadać jedynie dowód ubezpieczenia zdrowotnego- tłumaczy Robert Czarnecki, koordynator Poradni Leczenia Uzależnień.

W brzeskim szpitalu otwarto także Oddział Dzienny Leczenia Uzależnień od Alkoholu.
Leczenie w Oddziale trwa 8 tygodni. Zajęcia obywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 14. Pacjenci uczestniczą w programie terapeutycznym. -Program terapii opiera się na oddziaływaniach grupowych i indywidualnej pracy z terapeutą. Tutaj pomoc przede wszystkim znajdą osoby, które mają mało doświadczeń w utrzymywaniu dłuższej abstynencji, źle znoszą abstynencję, chcą uczestniczyć w programie terapii a jednocześnie nie chcą opuszczać domu na dłuższy czas- wyjaśnia Robert Czarnecki, kierownik Dziennego Oddziału Uzależnień od Alkoholu. Do ich dyspozycji jest także pokój socjalny z aneksem kuchennym, gdzie pacjenci mogą przyrządzić sobie gorący napój, odpocząć i przygotować się do zajęć.
– Pacjenci chcący podjąć leczenie w Oddziale Dziennym zgłaszają się do Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia lub Poradni Zdrowia Psychicznego. Do zarejestrowania się potrzebne są: dowód osobisty, dokument potwierdzający ubezpieczenie zdrowotne, ewentualne karty informacyjne odbytych leczeń szpitalnych. Po przebytych rozmowach diagnostyczno-kwalifikacyjnych pacjent jest kierowany do Oddziału Dziennego. – mówi Józefa Szczurek- Żelazko, dyrektor brzeskiego szpitala.

Rejestracja pacjentów do Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia oraz do Oddziału Dziennego Terapii Uzależnień od Alkoholu odbywa się w Poradni Zdrowia Psychicznego / IIp/ tel.14/66-21-392.
Poradnia Leczenia Uzależnień  czynna jest: od poniedziałku do piątku od 8.00-18.00.
Oddział Dzienny Leczenia Uzależnień od Alkoholu jest czynny od poniedziałku do piątku od 7.30-14.30.


Potrzebna krew, podziel się tym cennym darem

piątek, 3 Lipiec 2020

8 lipca pomiędzy godziną 8.00 i 12.00 będzie można oddać krew  w krwiobusie, który zaparkuje obok Szpitala Powiatowego w [...]

czytaj dalej

Po 47 latach na zasłużoną emeryturę przeszła mgr farm. Józefa Kostuch-Maciejowska

czwartek, 2 Lipiec 2020

Po 47 latach na zasłużoną emeryturę przeszła mgr farm. Józefa Kostuch-Maciejowska Były kwiaty, podziękowania oraz okolicznościowe [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,