e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

Pół roku realizacji projektu

poniedziałek, 24 Czerwiec 2019
Drukuj artykuł This page as PDF

Dużo pozytywnych zmian u swoich podopiecznych zaobserwowali specjaliści prowadzący zajęcia w ramach projektu „Lepsze życie! Program badań prenatalnych oraz działań z zakresu wczesnej interwencji prowadzonych na terenie powiatu brzeskiego i bocheńskiego” realizowanego w Szpitalu Powiatowym w Brzesku. Bezpłatne zajęcia prowadzone są od pół roku w dwóch grupach: dla dzieci do 3 roku życia i od 4 do 7 lat.

– W przypadku każdego z uczestników możemy mówić o  znacznych postępach. Są one jednak bardzo indywidualne. Jedno dziecko  sprawniej wykonuje czynności, inne otworzyło się i z uśmiechem reaguje na kontakt z terapeutą – wylicza Anna Dębińska z Ośrodka Rehabilitacji Dziennej  dla Dzieci.

W ramach projektu utworzone zostały wielospecjalistyczne zespoły wczesnej interwencji dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym. Zajęcia miały charakter indywidualny.

Pierwsza tura projektu, obecnie realizowana, potrwa do końca roku. Kolejna dla nowych uczestników przewidziana jest w przyszłym roku. Nabór ruszy jesienią.

Do  udziału w projekcie kwalifikują się dzieci urodzone przedwcześnie, z obciążonym wywiadem okołoporodowym, zaburzeniem rozwoju ruchowego, zaburzeniem w zakresie narządu wzroku, z zaburzonym rozwojem narządu słuchu i mowy,  zaburzonym rozwojem funkcji poznawczych, zaburzeniem pobierania pokarmu, zaburzeniami sprzężonymi ruchowo-zmysłowo-intelektualnymi.

Rejestracja do programu w ramach wczesnej interwencji tel. 146621253 e-mail: wczesnainterwencja@spzoz-brzesko.pl lub osobiście w siedzibie SP ZOZ w Brzesku pok. nr 015 (Ośrodek Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci) – rejestracja w godzinach 12.00-14.00.

Zajęcia  są realizowane w ramach projektu wspartego przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Fot. Anna Dębińska – Kierownik Ośrodka Rehabilitacji Dziennej  dla Dzieci

Wczesna interwencja

 


Wzmocniony zespół terapeutów

wtorek, 7 Lipiec 2020

Zespół opiekunów DDOM w Brzesku został czasowo wzmocniony przez terapeutkę Marzenę Żółty. W organizowanych przez nią zajęciach [...]

czytaj dalej

W brzeskim szpitalu operują tarczycę przy wykorzystaniu neuromonitora

poniedziałek, 6 Lipiec 2020

Po latach wróciły do brzeskiego szpitala operacje tarczycy. Co więcej, przy ich wykonywaniu chirurdzy wykorzystują nowoczesne [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,