e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

Podpisano umowę na dofinansowanie remontu bloku operacyjnego

poniedziałek, 4 Czerwiec 2018
Drukuj artykuł This page as PDF

Blisko 5,5 mln dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 otrzyma brzeski szpital. Fundusze zostaną przeznaczone na remont bloku operacyjnego oraz pododdziału chirurgii urazowo-ortopedycznej. Umowę gwarantującą przyznanie dofinansowania na ręce dyrektora placówki Adama Smołuchy przekazał dziś wicemarszałek Stanisław Sorys, któremu towarzyszył radny województwa Adam Kwaśniak. W spotkaniu wziął udział także starosta Andrzej Potępa. 

–  Szpital  Powiatowy w Brzesku to bardzo dobra placówka, znana w całym regionie, bardzo dobrze zarządzana – podkreślał podczas spotkania wicemarszałek Stanisław Sorys.

W ramach inwestycji, która ruszy w drugiej połowie roku, przewidziano  między innymi powiększenie bloku operacyjnego. W efekcie powstaną trzy sale operacyjne z zapleczem techniczno-socjalnym, w planach jest także powstanie sali wybudzeniowej.

– Dzięki temu stworzymy zupełnie nową jakość świadczonych przez nas usług – podkreśla Adam Smołucha, dyrektor brzeskiego szpitala.

Sporo zmieni się także na pododdziale chirurgii urazowo-ortopedycznej, który zostanie przebudowany pod kątem osób niepełnosprawnych. W planie jest tam zakup nowego wyposażenia sal pacjentów. Dodatkowo szpital wzbogaci się o nową  aparaturę medyczną służącą  do diagnostyki chorób układu kostno-stawowego: cyfrowy aparat RTG, densytometr oraz ultrasonograf.

– Nowy sprzęt rozszerzy możliwości diagnozowania schorzeń narządu ruchu. Szczególnie liczymy na poprawę w zakresie diagnostyki i leczenia osteoporozy, która nierozpoznana i nieleczona prowadzi do złamań kości i dalszych złych następstw dla pacjentów – mówi dyrektor Smołucha.

Na blok operacyjny trafią z kolei: kardiomonitory, centralna stacja monitorowania, defibrylatory, pompy infuzyjne, ssaki elektryczne, diatermie, stoły operacyjne i aparat RTG-ramię C (umożliwiający wykonanie zdjęć podczas operacji i w różnych pozycjach) oraz system ogrzewania pacjenta.

Pododdział chirurgii urazowo-ortopedycznej zostanie wyposażony w udogodnienia dla niepełnosprawnych, łóżka szpitalne ułatwiające rehabilitację pacjentów po operacjach, aparat USG.

 Remont, do którego szpital przygotowywał się od dawna, był koniecznością, zwłaszcza w przypadku bloku operacyjnego, na którym wykonuje się ok. 2000 operacji rocznie, i który musi być dostosowany do obowiązujących norm i wymogów Ministerstwa Zdrowia.

Podczas uroczystego podpisania umowy na dofinansowanie  tej inwestycji dyrektor Adam Smołucha  wręczył symboliczne podziękowania za wkład w rozwój SP ZOZ w Brzesku. Otrzymali je: wicemarszałek Stanisław Sorys, radny Adam Kwaśniak i starosta Andrzej Potępa.


Brzescy chirurdzy operują przy wykorzystaniu noża harmonicznego

poniedziałek, 13 Lipiec 2020

Niby zwykły nóż, a może naprawdę wiele. Chirurdzy w Szpitalu Powiatowym w Brzesku mają do swojej dyspozycji nóż harmoniczny. To [...]

czytaj dalej

Wzmocniony zespół terapeutów

wtorek, 7 Lipiec 2020

Zespół opiekunów DDOM w Brzesku został czasowo wzmocniony przez terapeutkę Marzenę Żółty. W organizowanych przez nią zajęciach [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,