e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

Podpisanie umowy na zakup sprzętu medycznego dla SOR

poniedziałek, 24 Wrzesień 2018
Drukuj artykuł This page as PDF

W poniedziałek w sali konferencyjnej Szpitala Powiatowego w Brzesku podpisano umowę na dofinansowanie projektu, w ramach którego zostanie doposażony Szpitalny Oddział Ratunkowy w SP ZOZ w Brzesku.

W spotkaniu udział wzięli Józefa Szczurek-Żelazko wiceminister zdrowia, Józef Gawron wicewojewoda małopolski, Andrzej Potępa starosta brzeski i Adam Smołucha dyrektor szpitala.

Celem projektu, który jest finansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, jest poprawa infrastruktury sprzętowej Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przeznaczonej dla ratowania dzieci.
– Te środki pozwolą nam na zakup sprzętu, który będziemy mogli wykorzystać w przypadku wypadków i zdarzeń masowych, do których może dojść choćby na autostradzie – mówi Adam Smołucha, dyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku.
W ramach projektu do szpitala trafi sprzęt medyczny, który posłuży do wyposażenia stanowiska dla resuscytacji dzieci. Zakupione będą między innymi: kardiomonitor, defibrylator, respirator, USG, aparat do powierzchownego ogrzewania pacjenta.
Dzięki doposażeniu oddziału w/w sprzęt możliwe będzie udzielenie pomocy dziecku, które trafi do szpitala w stanie zagrożenia zdrowia i życia. Zakup dodatkowych urządzeń umożliwi udzielanie jednocześnie kwalifikowanej pomocy większej ilości pacjentów.

Realizacja projektu pochłonie ok. 360 tys. zł, dofinansowanie wynosi 85 proc. kosztów tej inwestycji.
– Te środki pochodzą z projektu, który jest realizowany na terenie całego kraju – podkreśliła Józefa Szczurek-Żelazko, wiceminister zdrowia.
Zakończenie realizacji projektu zaplanowano na czerwiec 2019.

 

Galeria zdjęć z podpisania umowy na zakup sprzętu medycznego dla SOR:

 


Wzmocniony zespół terapeutów

wtorek, 7 Lipiec 2020

Zespół opiekunów DDOM w Brzesku został czasowo wzmocniony przez terapeutkę Marzenę Żółty. W organizowanych przez nią zajęciach [...]

czytaj dalej

W brzeskim szpitalu operują tarczycę przy wykorzystaniu neuromonitora

poniedziałek, 6 Lipiec 2020

Po latach wróciły do brzeskiego szpitala operacje tarczycy. Co więcej, przy ich wykonywaniu chirurdzy wykorzystują nowoczesne [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,