e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

Pierwsi seniorzy opuścili DDOM, dużo sprawniejsi!

poniedziałek, 29 Lipiec 2019
Drukuj artykuł This page as PDF

Zakończył się pierwszy etap funkcjonowania Dziennego Domu Opieki Medycznej, działającego w brzeskim szpitalu. Piętnastu seniorów opuściło DDOM w zdecydowanie lepszej formie, niż w chwili, gdy kilka tygodni temu rozpoczynali zajęcia. To efekt systematycznie prowadzonej rehabilitacji, fizjoterapii oraz zajęć z psychologiem.

Wypisy odbywały się systematycznie od kilku tygodni. Pacjenci z żalem opuszczali placówkę, w której czuli się bardzo dobrze.  Nawiązały się tu prawdziwe przyjaźnie.

-Staraliśmy się stworzyć naszym podopiecznym warunki podobne do domowych. Mogli liczyć na  smaczny i ciepły posiłek jak w domu, ale były też dodatkowo zajęcia z rehabilitantem czy fizjoterapeutą, który wsłuchiwał się w ich potrzeby – mówi Elżbieta Adamska koordynatorka DDOM w Brzesku.

Do DDOM trafili już nowi podopieczni, podobnie jak w przypadku pierwszego etapu jest ich 15. W tym roku do DDOM zostanie przyjęte jeszcze 30 seniorów.

Warunkiem przyjęcia do placówki jest przebyta choroba, pobyt w szpitalu, wiek powyżej 60 lat i  sprawność wg skali Barthel pomiędzy 40-65.

Warto pamiętać, że aby zapisać się do DDOM potrzebne jest skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Druk wniosku o przyjęcie można odebrać bezpośrednio w DDOM. Informacje na temat zapisów udzielane są pod nr tel. 507 219 562 od godz. 7 do 14.30

Otwarcie Dziennego Domu Opieki medycznej było możliwe dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego RPO Województwa Małopolskiego na lata 2014-20. Projekt, na który szpital otrzymał blisko 3.4 mln zł, będzie realizowany przez trzy lata.

Galeria zdjęć:


Brzescy chirurdzy operują przy wykorzystaniu noża harmonicznego

poniedziałek, 13 Lipiec 2020

Niby zwykły nóż, a może naprawdę wiele. Chirurdzy w Szpitalu Powiatowym w Brzesku mają do swojej dyspozycji nóż harmoniczny. To [...]

czytaj dalej

Wzmocniony zespół terapeutów

wtorek, 7 Lipiec 2020

Zespół opiekunów DDOM w Brzesku został czasowo wzmocniony przez terapeutkę Marzenę Żółty. W organizowanych przez nią zajęciach [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,