Pani premier Beata Szydło przekazała dla naszego szpitala karetkę

mini_karetkiDla rządu bezpieczeństwo jest priorytetowe – mówiła premier Beata Szydło na spotkaniu z małopolskimi ratownikami medycznymi, którzy zabezpieczali Światowe Dni Młodzieży (ŚDM). Szefowa rządu uczestniczyła w uroczystości przekazania szpitalom 10 ambulansów sanitarnych, które były wykorzystywane podczas wizyty papieża Franciszka i ŚDM w Krakowie.

Na ręce tych wszystkich, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo, którzy zabezpieczają takie wydarzenie, należą się ogromne podziękowania. Światowe Dni Młodzieży były wielkim świętem radości, wielkim świętem wspólnoty – mówiła premier Beata Szydło. Podkreślała, że gdyby nie te służby, które przez 24 godziny na dobę pracowały w tamte dni, żebyśmy wszyscy mogli się czuć bezpiecznie, to nie moglibyśmy mówić, że było to wydarzenie, w czasie którego odnieśliśmy ogromny sukces.

Film z udziałem premier Beaty Szydło w przekazaniu karetek placówkom pogotowia.

Przekazanie nowoczesnych ambulansów placówkom medycznym

Bezpieczeństwo i zdrowie jest dla nas priorytetem. Staramy się podejmować takie kroki i takie działania, żeby zapewnić to bezpieczeństwo wszystkim na różnych płaszczyznach – podkreśliła szefowa rządu. W Krakowie premier wręczyła 10 aktów notarialnych dotyczących przekazania karetek dyrektorom placówek pogotowia.

Karetki trafią do:

• Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu,
  • Szpitala Powiatowego w Chrzanowie,
  • Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej MSWiA w Krakowie, ul. Galla,
  • Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Myślenicach,
  • Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego,
  • Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brzesku,
  • Powiatowego Szpitala w Limanowej im. Miłosierdzia Bożego,
  • Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu,
  • Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Staszowie,
  • Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Częstochowie.

Premier Beacie Szydło towarzyszyli szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa, minister zdrowia Konstanty Radziwiłł oraz minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

źródło: www.premier.gov.pl