e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

Otwarcie Podstacji Pogotowia Ratunkowego w Szczurowej

poniedziałek, 28 Styczeń 2008
Drukuj artykuł This page as PDF

Dnia 28 stycznia 2008 roku miało miejsce uroczyste otwarcie Podstacji Pogotowia Ratunkowego w Szczurowej, w którym uczestniczyli m.in. Starosta Brzeski Ryszard Ożóg, Wicestarosta Stanisław Pacura, Przewodniczący Rady Powiatu Sławomir Pater oraz Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brzesku.

Dzięki użyczeniu przez Gminę Szczurowa pomieszczeń dla potrzeb podstacji zespołów ratownictwa medycznego, otwarcie nowej placówki Pogotowia Ratunkowego w Szczurowej pozwoli na szybsze dotarcie do pacjentów zamieszkujących północne tereny Powiatu Brzeskiego.

Jest to już trzecia tego typu placówka na terenie naszego powiatu. Dwie poprzednie to: Szpital Powiatowy w Brzesku, gdzie stacjonują dwie karetki oraz Podstacja w Czchowie z jedną karetką.
Pojazd wraz ze specjalistycznym wyposażeniem, które spełnia najwyższe normy ratownictwa medycznego, został zakupiony przez Powiat Brzeski oraz z dotacji pozyskanej od Wojewody Małopolskiego, ogółem kosztował około 326 tysięcy złotych.

Uroczystość otwarcia Podstacji Pogotowia Ratunkowego w Szczurowej zaszczycili swoją obecnością m.in. senator Maciej Klima, posłowie na Sejm: Urszula Augustyn, Wiesław Woda, Edward Czesak oraz dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego – Marek Rut jak również przedstawiciele samorządu powiatowego, Gminy Szczurowa, Straży Pożarnej i Policji.


Wzmocniony zespół terapeutów

wtorek, 7 Lipiec 2020

Zespół opiekunów DDOM w Brzesku został czasowo wzmocniony przez terapeutkę Marzenę Żółty. W organizowanych przez nią zajęciach [...]

czytaj dalej

W brzeskim szpitalu operują tarczycę przy wykorzystaniu neuromonitora

poniedziałek, 6 Lipiec 2020

Po latach wróciły do brzeskiego szpitala operacje tarczycy. Co więcej, przy ich wykonywaniu chirurdzy wykorzystują nowoczesne [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,