e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

Otwarcie nowego bloku operacyjnego

poniedziałek, 16 Wrzesień 2019
Drukuj artykuł This page as PDF

Mieści się na piątym piętrze, ma blisko 700 metrów kwadratowych i całkowicie nowe wyposażenie. Dziś otwarto blok operacyjny w Szpitalu Powiatowym w Brzesku. Jego modernizacja pochłonęła 12 milionów złotych. To kolejna duża inwestycja zrealizowana w tej placówce.

– Możemy być dumni, bo udało się nam zrealizować jedną z najtrudniejszych inwestycji. Mamy piękny blok operacyjny, który spełnia wszelkie obowiązujące obecnie standardy – mówi lek. med. Adam Smołucha dyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku.

W uroczystym otwarciu bloku wzięła udział Józefa Szczurek-Żelazko, Wiceminister Zdrowia.
– Szpital w Brzesku jest taką placówką, która wyznacza sobie ambitne cele i je realizuje. To jeden z najlepszych szpitali nie tylko w Małopolsce, ale także w Polsce – powiedziała Wiceminister Zdrowia.

W uroczystym otwarciu bloku wzięli udział samorządowcy ziemi brzeskiej, a także przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Brzesku.
-Ta inwestycja cieszy w sposób szczególny, bo była bardzo potrzebna – podkreślał  starosta Andrzej Potępa.

Gratulacje z powodu zakończenia inwestycji przesłała na ręce dyrekcji szpitala i starosty powiatu brzeskiego  Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego.

Nowy blok to trzy przestronne sale operacyjne (dwie chirurgiczne i jedna ortopedyczna), ale także duża sala przygotowawcza pacjenta do operacji oraz sala nadzoru poznieczuleniowego.
Remont bloku trwał od października 2018 roku. W trakcie remontu wszystkie zabiegi były wykonywane w trzech salach zastępczych.

Nowy blok spełnia obecnie obowiązujące normy dla obiektów szpitalnych. Jest także wyposażony w zintegrowany elektroniczny system zarządzania, który kieruje wentylacją, klimatyzacją pomieszczeń i natężeniem światła.  Pozwala na uzyskanie dostępu do bazy danych pacjenta  bezpośrednio z  sali operacyjnej.

W ramach modernizacji wymieniono cały sprzęt na bloku operacyjnym. Są nowe meble, łóżka operacyjne, lampy oraz urządzenia medyczne.

Na realizację zadania szpital otrzymał ok. 50 proc. dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-20, pozostała część pochodzi z zaciągniętego kredytu.

Remont bloku był kolejną dużą inwestycją w szpitalu. Wiosną oddano zmodernizowaną Centralną Sterylizatornię, oddział ortopedyczny oraz uruchomiono Dzienny Dom Opieki Medycznej.

W ciągu roku w brzeskim szpitalu, który obsługuje blisko 100 tys. powiat, wykonywane jest ponad 2 tysiące operacji. Po oddaniu bloku będą one wykonywane w bezpiecznych i komfortowych warunkach zarówno dla pacjentów, jak i personelu medycznego.

Lisy gratulacyjny Marty Malec-Lech  z Zarządu Województwa Małopolskiego:

List gratulacyjny

Galeria zdjęć z otwarcia bloku operacyjnego:


Brzescy chirurdzy operują przy wykorzystaniu noża harmonicznego

poniedziałek, 13 Lipiec 2020

Niby zwykły nóż, a może naprawdę wiele. Chirurdzy w Szpitalu Powiatowym w Brzesku mają do swojej dyspozycji nóż harmoniczny. To [...]

czytaj dalej

Wzmocniony zespół terapeutów

wtorek, 7 Lipiec 2020

Zespół opiekunów DDOM w Brzesku został czasowo wzmocniony przez terapeutkę Marzenę Żółty. W organizowanych przez nią zajęciach [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,