e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

Oddział Dziecięcy- sprzęt WOŚP

piątek, 5 Maj 2017
Drukuj artykuł This page as PDF

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku otrzymał od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sprzęt na Oddział Dziecięcy. Są to: sześć wysokiej jakości łóżek z medycznymi materacami, z szafką w komplecie, lokalizator naczyń krwionośnych, aparat do EKG, kardiomonitor z wózkami.

  1. Lokalizator naczyń krwionośnych jest szczególnie pomocny w przypadku dzieci, u których żyły są słabo widoczne i trudno je zlokalizować. Urządzenie to wykorzystuje kombinacje światła podczerwonego oraz lasera i „pokazuje” położenie żył na skórze wybranego fragmentu ciała. Umożliwia to szybkie i mniej bolesne wkłucie.
  2. Aparat do EKG Cardiovit FT1- urządzenie udostępnia zatwierdzony klinicznie udokumentowany program interpretacji EKG dla dzieci. Badanie elektrokardiograficzne ma na celu zarejestrowanie aktywności elektrycznej serca. Dzięki temu badaniu można nieinwazyjnie ocenić rytm i częstość pracy serca, a na tej podstawie dokonać prawidłowej diagnozy i podejmować właściwe leczenie młodych pacjentów.
  3. Kardiomonitor jest nieoceniony w przypadku ciężko chorych dzieci z różnymi zaburzeniami. Czuwa nad funkcjami życiowymi dzieci takimi jak tętno i dotlenienie, co umożliwia bieżącą diagnostykę i przyjęcie odpowiedniej metody leczenia.

Wyposażenie otrzymane od WOŚP to nowoczesne urządzenia, dzięki którym możliwa będzie szybsza diagnostyka pacjenta oraz podjęcie właściwego leczenia, a co za tym idzie- dzieci szybciej będą wracać do zdrowia.

Za przekazany w darowiźnie sprzęt Dyrekcja SP ZOZ w Brzesku oraz młodzi pacjenci składają serdecznie podziękowania.


Wzmocniony zespół terapeutów

wtorek, 7 Lipiec 2020

Zespół opiekunów DDOM w Brzesku został czasowo wzmocniony przez terapeutkę Marzenę Żółty. W organizowanych przez nią zajęciach [...]

czytaj dalej

W brzeskim szpitalu operują tarczycę przy wykorzystaniu neuromonitora

poniedziałek, 6 Lipiec 2020

Po latach wróciły do brzeskiego szpitala operacje tarczycy. Co więcej, przy ich wykonywaniu chirurdzy wykorzystują nowoczesne [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,