Oddanie do użytku nowej karetki.

Jutro 8 sierpnia 2018 na godzinę 11.00 zaplanowano uroczyste oddanie do użytku nowej karetki. Pojazd zostanie poświęcony przez Kapelana Szpitala i przekazany Zespołom Ratownictwa Medycznego.

Karetka trafiła do szpitala zaledwie kilka dni temu.
Pojazd z napędem na cztery koła kosztował blisko 400 tys. zł. Jest on bogato wyposażony w specjalistyczny sprzęt medyczny.
Kupno karetki było konieczne po uszkodzeniu poprzednio użytkowanej w kolizji ze zwierzęciem leśnym podczas wyjazdu.
Placówka, która dysponuje czterema karetkami systemowymi oraz dwoma transportowymi obsługuje teren całego powiatu brzeskiego.
Oprócz SOR w Brzesku, karetki stacjonują także w punktach w Czchowie oraz Szczurowej.
Zakup karetki został w całości sfinansowany ze środków brzeskiego szpitala