e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

Nowy tomograf komputerowy poświęcony

środa, 9 Październik 2013
Drukuj artykuł This page as PDF

p1280018We wtorek  (24 września) oficjalnie oddano do użytku nowoczesny tomograf komputerowy, zakupiony przez nasz szpital powiatowy w Brzesku. Oficjalnie, bo tomograf działa od blisko dwóch tygodni. Uroczystość zgromadziła grono pracowników, samorządowców oraz przyjaciół Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Brzesku. – Naszą ambicją jest stworzenie placówki, która będzie wyróżniała się jakością i wysokim poziomem świadczonych usług medycznych – mówiła podczas oficjalnej części uroczystości Józefa Szczurek – Żelazko, dyrektor SP ZOZ w Brzesku.
Z zaproszenia na uroczystość skorzystało wielu gości. W tym szacownym gronie można było dostrzec m.in. posła na Sejm RP Edwarda Czesaka, starostę powiatu brzeskiego Andrzeja Potępę, wicestarostę Ryszarda Ożóga wraz z członkami zarządu powiatu Markiem Antoszem i Jarosławem Gurgulem. Nie zabrakło przewodniczącego rady Powiatu Brzeskiego Kazimierza Brzyka, szefowej komisji zdrowia, doktor Ewy Cierniak – Lambert, był także radny powiatu i lekarz w jednej osobie, Jarosław Zachara, radny Sławomir Pater. Samorząd miasta Brzeska reprezentował burmistrz Grzegorz Wawryka. Byli przedstawiciele gmin z powiatu brzeskiego, gospodarz Gnojnika – Sławomir Paterek, zastępca wójta Borzęcina, Tadeusz Żurek. Województwo reprezentował natomiast Jan Musiał, były burmistrz Brzeska, poseł, obecnie wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Niemal w komplecie stawiło się kierownictwo szpitala, było wielu lekarzy, średni personel medyczny.


Tomograf z górnej półki
Jak podkreślali pracownicy szpitala jest to jeden z najnowocześniejszych tomografów komputerowych dzisiaj dostępnych w sprzedaży (model TSX -034A Alexion wyprodukowany w koncernie Toshiba). Aparat zamontowany został w Zakładzie Radiologii.  Montaż nowego urządzania związany był z adaptacją pomieszczeń, przeprowadzeniem odpowiednich pomiarów, testów dopuszczających pracownię TK do użytkowania.    – Zakupiony aparat jest nowoczesnym wielowarstwowym, 16 – rzędowym  tomografem komputerowym pozwalającym na precyzyjne badanie całego ciała  pacjenta, poprzez  możliwość wykonywania zdjęć w większej rozdzielczości, o lepszej ostrości, o lepszym kontraście z możliwością komputerowej obróbki obrazów pozwalającej na precyzyjną diagnostykę. W aparacie tym  zastosowano najnowszą technologię redukcji dawki, która znacznie zmniejsza  dawkę  napromieniowania pacjenta. Poza badaniami podstawowymi ( jamy brzusznej, głowy, układu kostnego itp.), aparat posiada możliwość wykonywania badań naczyniowych, kolonoskopowych, wirtualnej endoskopii, perfuzyjnych oraz pulmonologicznych – mówił doktor Tadeusz Zych.


Nowy aparat TK pozwala też na robienie zdjęć przekrojowych. Takie badanie jest pomocne nie tylko w rozpoznaniu choroby, ale także w rozpoznaniu obrażeń ofiar wypadków. Urządzenie, którym do tej pory dysponował brzeski szpital było już przestarzałe. – Nie pozwalało tak precyzyjnie diagnozować niektórych schorzeń – dodaje Józefa Szurek – Żelazko. Jak przekonują miejscowi lekarze: nowy tomograf, pozwoli lekarzom na znaczne rozszerzenie wachlarza wykonywanych badań.


Gratulacje
Gratulacje w imieniu samorządów powiatu brzeskiego złożył starosta Andrzej Potępa. Przypomniał, że służba zdrowia to jedno z najważniejszych zadań samorządu. – Od powstania powiatu brzeskiego, radni, poszczególne zarządy wspierały dyrekcje szpitala. Jestem przekonany, że tak będzie nadal. lecznictwo szpitalne jest bardzo kosztowne. Wymaga ciągłych inwestycji. Cieszy mnie, jako potencjalnego pacjenta, mieszkańca powiatu, ale także jako samorządowca, że tyle dobrego dzieje się w tej placówce. Ukłon w stronę dyrekcji, bo to najlepszy dowód, że szpital zarządzany jest prawidłowo, ale także słowa uznania i podziękowania należą się całej załodze szpitala – mówił starosta brzeski.

Zdaniem posła Edwarda Czesaka brzeski szpital pokazuje, że publiczna służba zdrowia nie jest gorsza od prywatnej. – Z jednej strony placówka rozwija się, inwestuje, leczy na coraz wyższym poziomie, z drugiej zysk nie przesłania i nie determinuje działań dyrekcji. Tutaj pacjent jest nie mniej ważny jak finanse – tłumaczył poseł Czesak.

[mir]


W brzeskim szpitalu operują tarczycę przy wykorzystaniu neuromonitora

poniedziałek, 6 Lipiec 2020

Po latach wróciły do brzeskiego szpitala operacje tarczycy. Co więcej, przy ich wykonywaniu chirurdzy wykorzystują nowoczesne [...]

czytaj dalej

Potrzebna krew, podziel się tym cennym darem

piątek, 3 Lipiec 2020

8 lipca pomiędzy godziną 8.00 i 12.00 będzie można oddać krew  w krwiobusie, który zaparkuje obok Szpitala Powiatowego w [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,