e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

Nowy blok operacyjny w brzeskim szpitalu

czwartek, 12 Wrzesień 2019
Drukuj artykuł This page as PDF

Ponad 12 mln złotych pochłonął remont bloku operacyjnego Szpitala Powiatowego w Brzesku. W ramach inwestycji, która była realizowana przez kilka miesięcy, zakupiono także nowe wyposażenie. Uroczyste oddanie zmodernizowanego bloku zaplanowano na 16 września.

 Remont był pilną koniecznością. Miejsce to trzeba było dostosować do obowiązujących norm. Blok przeszedł więc gruntowny remont. Obejmował on nie tylko wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, ale także wszystkich instalacji. Położono nowe tynki i podłogi – wszystko zgodnie z obowiązującymi standardami.

Zmodernizowany blok znajduje na V piętrze szpitala, jest  większy od poprzedniego. Nową przestrzeń udało się pozyskać dzięki wykorzystaniu pomieszczeń Poradni Okulistycznej, która przeniesiono na II piętro.

– W tej chwili mamy trzy przestronne sale operacyjne: dwie chirurgiczne, jedną ortopedyczną. Jest też sala przygotowawcza pacjenta do operacji oraz sala  nadzoru poznieczuleniowego – wylicza lek. med. Adam Smołucha, dyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku.

Sale operacyjne są wyposażone w zintegrowany system zarządzania, który kieruje systemami wentylacyjnymi, klimatyzacją pomieszczeń i  natężeniem światła. Pozwala na sterowanie urządzeniami znajdującymi się w sali.

Nowy blok to także nowoczesny sprzęt medyczny począwszy od mebli, a skończywszy na stołach operacyjnych, lampach czy innych niezbędnych urządzeniach medycznych.

Inwestycja była realizowana od ub. roku. W trakcie jej operacje były wykonywane w trzech zastępczych salach zlokalizowanych na IV piętrze szpitala.

W ciągu roku w brzeskim szpitalu wykonywane jest ponad 2 tysiące operacji. Szpital dysponuje 263 łóżkami na 10 oddziałach.

Remont bloku operacyjnego był kolejną dużą inwestycją realizowaną w szpitalu. Wiosną oddano zmodernizowaną Centralną Sterylizatornię, oddział ortopedyczny oraz uruchomiono Dzienny Dom Opieki Medycznej.   

Na realizację zadania szpital otrzymał ok.  50 proc.  dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Galeria zdjęć:


Wzmocniony zespół terapeutów

wtorek, 7 Lipiec 2020

Zespół opiekunów DDOM w Brzesku został czasowo wzmocniony przez terapeutkę Marzenę Żółty. W organizowanych przez nią zajęciach [...]

czytaj dalej

W brzeskim szpitalu operują tarczycę przy wykorzystaniu neuromonitora

poniedziałek, 6 Lipiec 2020

Po latach wróciły do brzeskiego szpitala operacje tarczycy. Co więcej, przy ich wykonywaniu chirurdzy wykorzystują nowoczesne [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,