e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

Nowe urządzenie zabiegowe w Oddziale Urologii

wtorek, 8 Wrzesień 2020
Drukuj artykuł This page as PDF

Szpital Powiatowy w Brzesku zakupił generator wiązki laserowej do rozkruszania kamieni w drogach moczowych. To bardzo dobra wiadomość dla pacjentów, którzy zmagają się z kamicą nerek, moczowodu i pęcherza. Lekarze urolodzy przeszli już szkolenie z nowym sprzętem i operują przy wykorzystaniu tego urządzenia. W pierwszych zabiegach RIRS (małoinwazyjne leczenie operacyjne kamicy nerkowej) urologów szpitala w Brzesku szkolił i pomagał lek.med. Przemysław Zimnoch z II Kliniki Urologii CMKP w Warszawie.

Podczas zabiegów kamienie rozkruszane są laserowo, zamiast stosowanych do tej pory metod z wykorzystaniem urządzeń pneumatycznych czy ultradźwiękowych.

-Wykorzystanie tej metody pozwala na kruszenie kamieni, których twardość porównywana jest do metalu – podkreśla lek. med. Marek Niekurzak, Lekarz Kierujący Oddziałem Urologii Szpitala Powiatowego w Brzesku.

Przy wykonywaniu zabiegu urządzeniem tego typu pacjenci praktycznie nie odczuwają bólu.

– Ponieważ włókno laserowe jest giętkie do penetrowania dróg moczowych wykorzystujemy giętkie endoskopy, które układają się wzdłuż naturalnych krzywizn układu moczowego. To minimalizuje ból odczuwalny przy tego typu zabiegach. Nie było to możliwe gdy używaliśmy sprzętu metalowego, sztywnego  – podkreśla lek. med. Marek Niekurzak.

Warto dodać, że nowe urządzenie pozwala lekarzom dotrzeć do najdalszych zakamarków układu moczowego i wykruszyć znajdujące się tam kamienie do postaci pyłu czy piasku, który następnie bez problemu zostaje wypłukany.

Wydatek realizowany w ramach projektu współfinansowanego przez Unię
Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020

Galeria zdjęć:

 


Mobilny punkt pobrań /drive thru/ w SP ZOZ w Brzesku

piątek, 18 Wrzesień 2020

MOBILNY PUNKT POBRAŃ /DRIVE THRU W SP ZOZ   W BRZESKU ul. Kościuszki 68 funkcjonuje codziennie w godzinach od 7:00 do 11:30 i [...]

czytaj dalej

Badania komercyjne w kierunku SARS-CoV-2

piątek, 18 Wrzesień 2020

Z dniem 21 września 2020r. Laboratorium Mikrobiologii i Immunodiagnostyki Chorób Zakaźnych SP ZOZ w Brzesku wykonuje odpłatne [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,