Marcel pierwsze dziecko, które przyszło na świat w brzeskim szpitalu

Waży 3500 gram i ma 55 cm długości. Marcel to pierwsze dziecko, które przyszło na świat w tym roku w brzeskim szpitalu. Maluch i jego 20-letnia mama czują się dobrze. Wszystko wskazuje na to, że do domu wrócą już w piątek.
Marcelek przyszedł na świat w wyniku cesarskiego cięcia. Nieco wcześniej niż planowali lekarze.
– Pchał się na świat. W Sylwestra w nocy dostałam bóle, mimo że termin porodu był wyznaczony na 8 stycznia. W szpitalu byliśmy już o 6.30 w Nowy Rok, syn urodził się przed 9  – wspomina Karolina Płachta z Okocimia, mama Marcelka. To jej pierwsze dziecko. 20-latka jest bardzo zadowolona z pobytu szpitalu i opieki, jaką została otoczona.
Dziś młodą mamę odwiedził starosta Andrzej Potępa. Gospodarz powiatu przywiózł w prezencie wyprawkę dla malucha. Prezent przekazał także od lek. med. Adam Smołucha, dyrektor brzeskiego szpitala.

Galeria Zdjęć: