e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

Koronawirus 2019-nCoV

wtorek, 28 Styczeń 2020
Drukuj artykuł This page as PDF

W zawiązku z występującymi na świecie zakażeniami koronawirusem 2019-nCoV, informujemy, że źródłem zakażenia są zwierzęta, a wirus rozprzestrzenia się między ludźmi przez kontakt z wydzieliną chorej osoby, a także jest przenoszony na skórze rąk lub przez skażone przedmioty. Centrum zachorowań jest miasto Wuhan w Chinach.

Objawy zarażenia koronawirusem to: gorączka, kaszel, spłycenie oddechu i trudności w oddychaniu.

Zaleca się, aby dobrze gotować mięso i jajka oraz unikać kontaktu ze zwierzętami i osobami, które wykazują objawy przeziębienia lub grypy.

Koronawirus 2019-nCoV jest wirusem osłonkowym, podatnym na działanie wszystkich rozpuszczalników lipidów.  Należy zatem pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem lub dezynfekować je środkiem na bazie alkoholu.

Zaleca się osobom powracającym z miasta Wuhan lub innych krajów azjatyckich, u których występują objawy grypy, zgłoszenie się do izby przyjęć oddziału zakaźnego i natychmiastowe informowanie o istniejącym zagrożeniu.
Osoby u których pojawiły się objawy przypominające grypę, a miały kontakt z osobą chorą powinny pozostać pod opieką lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

Jednocześnie w związku z trwającym w Polsce oraz w innych krajach sezonem zachorowań na grypę rekomendujemy zaszczepienie się przeciw grypie. 

Wszystkie bieżące informacje i komunikaty dla podróżujących znajdują się w linku:
https://gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-dotyczaca-koronawirusa-2019-ncov-postepowanie-dla-podrozujacych/


KONDOLENCJE

czwartek, 21 Styczeń 2021

Wyrazy głębokiego współczucia oraz szczere kondolencje dla Pani doktor Barbary Wawryki, Kierownika Poradni Specjalistycznych SPZOZ oraz [...]

czytaj dalej

Zostań dawcą krwi

czwartek, 21 Styczeń 2021

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie i SP ZOZ w Brzesku informują o akcjach krwiodawstwa, które odbędą się w [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,