e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

Kolejny profilaktyczny program bezpłatnych badań kolonoskopowych

poniedziałek, 18 Listopad 2019
Drukuj artykuł This page as PDF

W brzeskim szpitalu można bezpłatnie wykonać kolonoskopię. Tym razem  środki na wdrożenie programu szpital pozyskał z Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych  realizowanego przez Ministerstwo Zdrowia. 

Rak jelita grubego to  podstępna choroba. Rozwija się w organizmie człowieka  przez długi czas  w żaden sposób się nie ujawniając. Gdy pojawiają się jakieś niepokojące sygnały, nowotwór często jest już w zaawansowanym stadium.
–  Badanie kolonoskopowe może  wykryć pierwsze zmiany na wczesnym etapie rozwoju, co pozwala na zastosowanie skutecznego leczenia, dlatego warto po ukończeniu 50 roku życia wykonać je w ramach profilaktyki – radzi lek. med. Adam Smołucha, dyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku.

Możliwość taką daje brzeski szpital. Niedawno zakończył się tu podobny program badań kolonoskopowych finansowanych ze środków unijnych.

Badania realizowane w ramach ministerialnego projektu są wykonywane od października br. Projekt potrwa trzy lata.

Tym razem do badań mogą się zgłaszać nie tylko mieszkańcy  powiatu brzeskiego , ale wszystkie ubezpieczone osoby spełniające kryteria wiekowe  niezależnie od miejsca zamieszkania.

Z badań profilaktycznych raka jelita grubego mogą skorzystać pacjenci w wieku 50-65 lat, osoby w wieku 40-49 lat mające bliskiego krewnego, u którego rozpoznano raka jelita grubego, a także osoby w wieku 25-49 lat z rodziny z zespołem Lyncha lub zespołem polipowatości rodzinnej gruczolakowatej.

Do badania nie kwalifikują się natomiast pacjenci, u których stwierdzono objawy kliniczne sugerujące istnienie raka jelita grubego, a także osoby, które kolonoskopię miały wykonaną w ostatnich 10 latach.

Zapisy i informacje na temat realizowanego projektu można uzyskać w pok. nr 357 III p. Szpitala Powiatowego w Brzesku w cztery dni tygodnia:

poniedziałki    od godz. 11.05 do 14.35
wtorki i środy od godz. 9.35 do 14.35
czwartki           od godz. 7 do 12.30.

Informacje udzielane są także telefonicznie pod nr 14 6621 418.


Brzescy chirurdzy operują przy wykorzystaniu noża harmonicznego

poniedziałek, 13 Lipiec 2020

Niby zwykły nóż, a może naprawdę wiele. Chirurdzy w Szpitalu Powiatowym w Brzesku mają do swojej dyspozycji nóż harmoniczny. To [...]

czytaj dalej

Wzmocniony zespół terapeutów

wtorek, 7 Lipiec 2020

Zespół opiekunów DDOM w Brzesku został czasowo wzmocniony przez terapeutkę Marzenę Żółty. W organizowanych przez nią zajęciach [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,