e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

Jeszcze szybciej pomogą małym pacjentom

czwartek, 16 Maj 2019
Drukuj artykuł This page as PDF

SOR w brzeskim szpitalu wzbogacił się o sprzęt do ratowania małych pacjentów. Kardiomonitor, defibrylator, respirator już są wykorzystywane w diagnostyce najmłodszych. W najbliższych tygodniach  na oddział trafią też: aparat do USG i aparat do powierzchniowego ogrzewania pacjentów przystosowane specjalnie dla dzieci.

Zakup sprzętu, który ma pomóc w ratowaniu życia najmłodszych, był możliwy dzięki dofinansowaniu, jakie placówka otrzymała z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, realizowanego przez Ministerstwo Zdrowia.

W ciągu roku na SOR w Brzesku trafia około 3 tysięcy małych pacjentów.

–  To dzieci poszkodowane w wypadkach, ale też z różnego rodzaju urazami. Dzięki urządzeniom, które są dedykowane właśnie najmłodszym jeszcze szybciej będziemy im mogli pomóc – mówi Beata Wilk-Łoboda pielęgniarka oddziałowa SOR w  Szpitalu Powiatowym w Brzesku.

A czas w oddziale ratunkowym jest bardzo ważny. Trafiają tu bowiem pacjenci  z zagrożeniem życia.  Do  tej pory urządzenia medyczne, którymi diagnozowano dzieci, były wykorzystywane także w przypadku dorosłych pacjentów. Przy każdym badaniu konieczna była zmiana ustawień urządzenia.  W tej chwili  pomoc jest natychmiastowa, ponieważ każdy ze sprzętów jest przeznaczony i dostosowany  do małych pacjentów. I cały czas czeka w gotowości.

Na realizacje projektu szpital otrzymał ponad 360 tysięcy złotych. To kolejny projekt w SOR. W ub. roku  trafiła tu aparatura medyczna, ale też monitoring ułatwiający pracę. W ramach tego zadania wymienione zostało też oświetlenie. W styczniu w brzeskim SOR ruszył z kolei pilotażowy program, który ma ułatwić i usprawnić obsługę pacjentów trafiających na oddział ratunkowy.

 


Potrzebna krew, podziel się tym cennym darem

piątek, 3 Lipiec 2020

8 lipca pomiędzy godziną 8.00 i 12.00 będzie można oddać krew  w krwiobusie, który zaparkuje obok Szpitala Powiatowego w [...]

czytaj dalej

Po 47 latach na zasłużoną emeryturę przeszła mgr farm. Józefa Kostuch-Maciejowska

czwartek, 2 Lipiec 2020

Po 47 latach na zasłużoną emeryturę przeszła mgr farm. Józefa Kostuch-Maciejowska Były kwiaty, podziękowania oraz okolicznościowe [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,