e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

Innowacyjna operacja w brzeskim szpitalu

czwartek, 21 Luty 2019
Drukuj artykuł This page as PDF

W przyszłym tygodniu dr n. med. Jakub Florek, który specjalizuje się w zabiegach z zakresu chirurgii ręki, wykona artrozę wewnątrz nadgarstkową przy użyciu płytki blokowanej. To trzeci tego typu zabieg w Polsce z wykorzystaniem płytki tego rodzaju.

Operowany będzie pacjent, który od wielu lat skarżył się na bóle nadgarstka. Były tak silne, że mężczyzna nie był w stanie nie tylko normalnie funkcjonować, ale także pracować zawodowo. Silne środki bólowe pomagały tylko na chwilę.

Lekarze z brzeskiego szpitala szukali rozwiązania, które pomoże pacjentowi. W grę wchodziła operacja. Zdecydowano się na innowacyjny zabieg. Zostanie do niego wykorzystana niewielka okrągła płytka wyprodukowana przez jedną z polskich firm medycznych na podstawie wskazówek dr n. med. Jakuba Florka.
Zabieg zostanie wykonany w przyszłym tygodniu. Operacja podzielona na kilku etapów, ma trwać 2,5 godziny.
– Podczas niej usuniemy uszkodzoną kość łódeczkowatą i powierzchnię stawowe czterech kości, a następnie założymy płytkę, która połączy te kości w jedną – wyjaśnia dr n. med. Jakub Florek.

Po zabiegu pacjent będzie miał na 6 tygodni założony gips, później musi nosić jeszcze stabilizator. Po trzech miesiącach może wrócić do pracy i życia bez bólu.

Artroza wewnątrz nadgarstkowa przy użyciu płytki blokowanej to nie jedyny nowatorski zabieg, który zostanie wykonany w brzeskim szpitalu. Dr n. med. Jakub Florek przeprowadził też dwuetapową rekonstrukcję zastarzałego uszkodzenia ścięgien zginaczy ręki przy użyciu protezy dobranej specjalnie dla chorego.

Fot. Dr n. med. Jakub Florek

Dr n. med. Jakub Florek


Wzmocniony zespół terapeutów

wtorek, 7 Lipiec 2020

Zespół opiekunów DDOM w Brzesku został czasowo wzmocniony przez terapeutkę Marzenę Żółty. W organizowanych przez nią zajęciach [...]

czytaj dalej

W brzeskim szpitalu operują tarczycę przy wykorzystaniu neuromonitora

poniedziałek, 6 Lipiec 2020

Po latach wróciły do brzeskiego szpitala operacje tarczycy. Co więcej, przy ich wykonywaniu chirurdzy wykorzystują nowoczesne [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,