Dziś Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej

„Pielęgniarstwo to nauka i sztuka, źródło inspiracji w trosce i służbie drugiemu człowiekowi, oparte na życzliwości, przyjaźni, lojalności, tolerancji i zwykłej ludzkiej dobroci” – słowa Jana Pawła II w piękny sposób oddają ducha i istotę zawodu pielęgniarki i położnej.

Są dużym wsparciem dla pacjentów. Pomagają w trudnych chwilach choroby, czy hospitalizacji. Podczas pandemii koronawirusa wszyscy mogliśmy po raz kolejny przypomnieć sobie, jak bardzo ich praca jest ważna. Dziś w Polsce obchodzimy  Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. To doskonała okazja, by podziękować za pracę, trud  i zaangażowanie wszystkim  pielęgniarkom i położnym z naszego szpitala!

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej został ustanowiony przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek na Kongresie w Meksyku w 1973 roku.  Jest obchodzony 12 maja w dniu  urodzin Florence Nightingale, prekursorki nowoczesnego pielęgniarstwa.

Dziś z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki Dyrekcja SPZOZ w Brzesku składa wszystkim pielęgniarkom i położnym życzenia zdrowia, pomyślności i wytrwałości w realizacji wszystkich zamierzeń zawodowych, a także satysfakcji z wykonywanego zawodu!

Dzień Pielęgniarki i Położnej