Duże zainteresowanie bezpłatnymi badaniami prenatalnymi

Do końca grudnia 2019 roku z badań prenatalnych  wykonywanych w brzeskim szpitalu w ramach projektu „Lepsze życie! Program badań prenatalnych oraz działań z zakresu wczesnej interwencji prowadzonych na terenie powiatu bocheńskiego i brzeskiego” skorzystało 565 kobiet.

Ponieważ projekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem, szpital wystąpił o zwiększenie  o 400 przyznanego limitu badań.
Są wykonywane w oddziale Ginekologiczno-Położniczym brzeskiego szpitala. Mogą z nich skorzystać kobiety do 14 tyg. ciąży, które nie skończyły 35 lat. Projekt kierowany jest do mieszkanek  powiatu brzeskiego i bocheńskiego, które nie kwalifikują się do wykonania badań prenatalnych w ramach NFZ.

W ramach programu każda kobieta może skorzystać z dwóch wizyt konsultacyjnych u lekarza ginekologa, badania biochemicznego krwi w kierunku ewentualnych wad rozwojowych płodu, badania USG w technologii 4D oraz komputerowej oceny ryzyka wystąpienia  wad rozwojowych na podstawie danych uzyskanych z badań przesiewowych w I trymestrze ciąży.

Na realizację projektu szpital otrzymał wsparcie z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

REJESTRACJA: Osobiście: SP ZOZ w Brzesku – IV piętro, pokój nr 469 (Poradnia Ginekologiczno-Położnicza). Telefonicznie pod nr tel. 507 219 575, 507 219 651, 14 662 14 52, e-mail: badaniaprenatalne@spzoz-brzesko.pl

Kobieta w ciąży