Do końca lutego bezpłatna kolonoskopia

Sto dodatkowych badań kolonoskopowych ze znieczuleniem zostanie wykonane w brzeskim szpitalu do końca lutego 2019 roku w ramach projektu profilaktycznego raka jelita grubego.

Przypominamy, że z bezpłatnych badań mogą skorzystać mieszkańcy powiatu brzeskiego i bocheńskiego w wieku pomiędzy 50 a 65 rokiem życia. Mogą w nim wziąć udział także osoby z przedziału wieku 25-49 lat z rodzin, u których wystąpił dziedziczny rak jelita grubego oraz dla osób w wieku 40-49, które mają bliskiego krewnego ze zdiagnozowanym rakiem jelita grubego.
Do tej pory w szpitalu w ramach projektu realizowanego od maja 2017 roku wykonano 900 kolonoskopii. Dodatkowe 100 jest możliwe dzięki oszczędnościom przy realizacji projektu.

Osoby zainteresowane wykonaniem badania mogą się kontaktować z Biurem Projektu – Pracownia Endoskopii, III piętro, pokój 369 od poniedziałku do piątku w godzinach 7-14:35. nr tel. : 14 6621 429, 519 317 007 lub adresem e-mailowym e.pomykacz@spzoz-brzesko.pl.

Projekt jest realizowany przy wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020.