e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

Densytometr rentgenowski w brzeskim szpitalu

piątek, 27 Grudzień 2019
Drukuj artykuł This page as PDF

W brzeskim szpitalu od listopada można wykonać badanie densytometryczne kości służące wykrywaniu osteoporozy . Badanie densytometryczne jest zalecane szczególnie osobom, które ukończyły 65 lat. Powinny je wykonać także osoby po 50 roku życia ze zwiększonym ryzykiem złamania (np. nadczynność tarczycy, niedowaga, palenie papierosów, przebyte złamanie niskoenergetyczne) a także osoby, które zaobserwowały zmniejszenie wzrostu o min. 4 cm.

– Do tej pory pacjenci, którzy chcieli wykonać to badanie musieli jeździć do szpitali w Tarnowie lub Krakowie – podkreśla Marta Bednarz inspektor ochrony radiologicznej SP ZOZ w Brzesku.

Nowoczesne urządzenie trafiło do Zakładu Diagnostyki Obrazowej, w ramach którego utworzono Pracownię Densytometrii. Mieści się ona na II p. szpitala w pok. nr 250.
Aby wykonać badanie, które określi stan gęstości kości, ryzyko ewentualnych złamań i osteoporozy potrzebne jest skierowanie od specjalisty i wcześniejsza rejestracja (nr tel. 14 66 21 377).

– Nie ma za to kolejek, badanie jest wykonywane praktycznie w dniu rejestracji. Warto dodać, że pacjent nie musi się też specjalnie przygotowywać do tego badania – mówi Marta Bednarz.


W brzeskim szpitalu operują tarczycę przy wykorzystaniu neuromonitora

poniedziałek, 6 Lipiec 2020

Po latach wróciły do brzeskiego szpitala operacje tarczycy. Co więcej, przy ich wykonywaniu chirurdzy wykorzystują nowoczesne [...]

czytaj dalej

Potrzebna krew, podziel się tym cennym darem

piątek, 3 Lipiec 2020

8 lipca pomiędzy godziną 8.00 i 12.00 będzie można oddać krew  w krwiobusie, który zaparkuje obok Szpitala Powiatowego w [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,