e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

Ćwiczenia „WRZOS 2014”

środa, 8 Październik 2014
Drukuj artykuł This page as PDF

18img_0272„W dniu 3 października 2014 r. przez teren miasta Brzeska przejeżdżał konwój Polskiego Czerwonego Krzyża eskortowany przez Policję. Konwojem składającym się z pięciu pojazdów poruszała się grupa 25 wolontariuszy PCK.  Około godz. 13.00 kolumna przejeżdżając ulicą Szczepanowską w Brzesku w rejonie zalesionym została zaatakowana przez dywersantów.  Ładunek pułapka wybuchł pod jednym z pojazdów.   Autokar z wolontariuszami z PCK został ponadto ostrzelany przez członków uzbrojonej grupy, którzy następnie oddalili się w kierunku kompleksu leśnego.  Policyjna grupa pościgowa udała się w pościg za dywersantami. Równocześnie prowadzone były działania ratownicze w miejscu unieruchomienia konwoju mające na celu udzielenie pomocy osobom poszkodowanym oraz uwolnienie ich z uszkodzonych pojazdów.  Wyłączony z ruchu został fragment ulicy Szczepanowskiej na odcinku od ul. Bujaka do wiaduktu kolejowego przy ul. Bagiennej.  Z uwagi na dużą liczbę osób poszkodowanych na miejscu zdarzenia rozwinięto punkt pomocy medycznej, gdzie lżej ranni byli opatrywani, natomiast ciężej ranni zaopatrzeni i przewiezieni do  Szpitalnego Oddziału Ratunkowego SP ZOZ w Brzesku.”

Powyższe zdarzenie oczywiście nie miało miejsca w rzeczywistości. Symulowana sytuacja zagrożenia życia stanowiła kanwę przeprowadzonych wspólnych ćwiczeń wszystkich służb pod nazwą „Wrzos 2014”.

Scenariusz zdarzenia przygotował dla miasta Brzeska Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Oddział Spraw Obronnych w Krakowie.
Działania były prowadzone przy udziale  Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Brzesku, Zespołu ds. Obrony Cywilnej, Zarządzania Kryzysowego i Spraw Wojskowych Gminy Brzesko, Zespołów Ratownictwa Medycznego w Brzesku, SP ZOZ w Brzesku, brzeskiej Policji, Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku, Ochotniczej Straży Pożarnej Powiatu Brzeskiego. Działania podjęte podczas zdarzenia przebiegły zgodnie z założeniami.

Dziękujemy Pozorantom za realistyczne zagranie swoich ról.  Determinacja, fachowość, poświęcenie biorących udział w zdarzeniu zostało zauważone i docenione przez osoby kontrolujące całość ćwiczeń.


Brzescy chirurdzy operują przy wykorzystaniu noża harmonicznego

poniedziałek, 13 Lipiec 2020

Niby zwykły nóż, a może naprawdę wiele. Chirurdzy w Szpitalu Powiatowym w Brzesku mają do swojej dyspozycji nóż harmoniczny. To [...]

czytaj dalej

Wzmocniony zespół terapeutów

wtorek, 7 Lipiec 2020

Zespół opiekunów DDOM w Brzesku został czasowo wzmocniony przez terapeutkę Marzenę Żółty. W organizowanych przez nią zajęciach [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,