e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

Ćwiczenia służb ratowniczych

poniedziałek, 19 Grudzień 2016
Drukuj artykuł This page as PDF

ZRM91„W dniu 09.12.2016 około godziny 12:00 w pobliże garażu Pogotowia Ratunkowego podchodzi człowiek z kanistrem benzyny i bronią palną, wchodzi na teren garaży Zespołów Ratownictwa Medycznego i terroryzuje znajdujące się tam osoby nakazując im wejście na teren siedziby ZRM.  Podpala butelkę z benzyną i wrzuca do pokoju socjalnego personelu pogotowia ratunkowego.
Wychodząc z budynku przez garaż polewa benzyną karetkę i podpala ją. Grożąc pistoletem wywołał chaos wśród petentów szpitala znajdujących się na terenie parkingu.
Na skutek palenia się karetki, dym przedostaje się na teren Zespołów Ratownictwa Medycznego i Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Zaistniała sytuacja wymaga ewakuacji pracowników ZRM, pacjentów i personelu znajdującego się w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.”

Powyższe zdarzenie oczywiście nie miało miejsca w rzeczywistości.  Symulowana sytuacja zagrożenia życia stanowiła kanwę przeprowadzonych ćwiczeń.

Ćwiczenia miały za zadanie sprawdzenie i doskonalenie zasad postępowania w przypadku wystąpienia możliwych zagrożeń, prawidłowego alarmowania służb dyżurnych: Straży Pożarnej i Policji, warunków ewakuacji pacjentów i personelu do stref bezpiecznych, udzielenie pomocy medycznej poszkodowanym, a także współpraca z jednostkami Straży Pożarnej i Policji, przewidzianymi jako wsparcie w akcjach ratowniczych na terenie SP ZOZ Brzesko. To główne cele okresowych ćwiczeń przeprowadzanych w brzeskim Szpitalu.

 


Wzmocniony zespół terapeutów

wtorek, 7 Lipiec 2020

Zespół opiekunów DDOM w Brzesku został czasowo wzmocniony przez terapeutkę Marzenę Żółty. W organizowanych przez nią zajęciach [...]

czytaj dalej

W brzeskim szpitalu operują tarczycę przy wykorzystaniu neuromonitora

poniedziałek, 6 Lipiec 2020

Po latach wróciły do brzeskiego szpitala operacje tarczycy. Co więcej, przy ich wykonywaniu chirurdzy wykorzystują nowoczesne [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,