e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

Brzeska chirurgia ma nowego szefa

poniedziałek, 9 Marzec 2020
Drukuj artykuł This page as PDF

Oddziałem chirurgii w Szpitalu Powiatowym w Brzesku kieruje lek. Mariusz Majewski specjalista chirurgii ogólnej oraz specjalista chirurgii onkologicznej.

Jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej. Pracował w Szpitalu Powiatowym w Bochni, Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie, a ostatnio w Specjalistycznym Szpitalu im. E. Szczeklika w Tarnowie.

Od 1 grudnia 2019r  lek. Mariusz Majewski kieruje oddziałem chirurgii w  Szpitalu Powiatowym w Brzesku.

Jest zwolennikiem operacji małoinwazyjnych – jego celem jest zdecydowane zwiększenie ilości operacji brzusznych wykonywanych laparoskopowo.

W brzeskim szpitalu chce także  powrócić do  wykonywania operacji tarczycy.  W planach ma też poszerzenie diagnostyki wykrywania chorób piersi poprzez wprowadzenie biopsji mammotomicznej.

Jest to jedna z najnowocześniejszych metod diagnozowania zmian ogniskowych sutka.  Dzięki niej za pomocą jednego nakłucia można pobrać materiał do badania, ale także usunąć niewielkie zmiany.

Tę metodę diagnostyki i leczenia będzie można wprowadzić po zakupach specjalistycznego sprzętu, który jest konieczny do wykonywania tej procedury leczniczej.

 

Fot. Lekarz Kierujący Oddziałem Mariusz Majewski

Mariusz Majewski - Lekarz Kierujący Oddziałem


Informacja dla rodzin pacjentów

środa, 5 Sierpień 2020

W związku z prośbami kierowanymi z oddziałów szpitalnych, ustala się godziny odbioru rzeczy przekazywanych przez rodzinę pacjentom [...]

czytaj dalej

Nowy ambulans już w szpitalu.

piątek, 31 Lipiec 2020

W dniu wczorajszym w siedzibie Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego odbyło się przekazanie 10 nowych karetek zakupionych dzięki wsparciu [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,