e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

BEZPŁATNE SZCZEPIENIA dla dziewcząt przeciwko zakażeniom HPV

czwartek, 27 Październik 2016
Drukuj artykuł This page as PDF

logo_szczep_hpvSamodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku zaprasza wszystkie dziewczynki w wieku 13 lat (rocznik 2003) z Gminy Brzesko i Gminy Dębno do udziału w Programie zdrowotnym dotyczącym profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w Małopolsce.

Celem Programu realizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego,  Powiatu Brzeskiego oraz współfinansowany z budżetu Gminy Brzesko i Dębno jest zmniejszenie liczby zachorowań na raka szyjki macicy, sromu, pochwy lub odbytu poprzez wdrożenie profilaktyki polegającej na edukacji zdrowotnej oraz BEZPŁATNYCH szczepieniach przeciwko wirusowi HPV.

Szczepieniem szczepionką SILGARD mogą być objęte dziewczynki, które nigdy nie były szczepione przeciwko zakażeniom wirusa brodawczaka ludzkiego oraz dziewczynki, które rozpoczęły szczepienia, ale nie otrzymały wszystkich wymaganych dawek szczepionki. Zalecanym w Programie schematem szczepień przeciwko HPV dziewczynek w wieku 13 lat jest schemat dwudawkowy.

Szczepienia dziewczynek zameldowanych w Gminie Brzesko oraz Gminie Dębno,  urodzonych w 2003 roku realizowane są w:

  1. Poradni Dziecięcej Przychodni Rejonowej w Brzesku, ul. Kościuszki 68, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00.
  2. Ośrodku Zdrowia w Jadownikach, ul. Środkowa 2, w dniach: wtorek-środa 8:00-13:00; czwartek 12:00-16:00
  3. Ośrodku Zdrowia w Woli Dębińskiej 172, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00.

Jednocześnie informujemy, że dzieci zameldowane na terenie Gminy Brzesko i Dębno, a zadeklarowane do innego lekarza POZ poza Ośrodkiem Zdrowia w Woli Dębińskiej i Przychodnią Dziecięcą w Brzesku, także mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciw zakażeniom HPV.

Dodatkowe informacje uzyskać można pod numerami telefonów: Poradnia Dziecięca –Brzesko: 14 66 21 168, 14 66 21 316;  OZ Jadowniki: 14 66 30 533; OZ w Woli Dębińskiej: 14 665 85 64.

Program będzie realizowany do wyczerpania szczepionek  lub do 6 grudnia 2016 r.
Ostatecznej kwalifikacji do szczepienia dokonuje lekarz. Każde szczepienie przeprowadzone będzie po uzyskaniu zgody rodziców/opiekunów dziewczynki na jego realizację.  Należy pamiętać, że w dniu ustalonego szczepienia rodzic/opiekun prawny powinien zgłosić  się z książeczką zdrowia dziecka.

loga_szczepienie1

 

loga_szczepienie2

 

 

 

 

 

Plakat informacyjny: press-powiat-brzeski_3x5_20161010

Więcej informacji na:  http://www.profilaktykawmalopolsce.pl


Brzescy chirurdzy operują przy wykorzystaniu noża harmonicznego

poniedziałek, 13 Lipiec 2020

Niby zwykły nóż, a może naprawdę wiele. Chirurdzy w Szpitalu Powiatowym w Brzesku mają do swojej dyspozycji nóż harmoniczny. To [...]

czytaj dalej

Wzmocniony zespół terapeutów

wtorek, 7 Lipiec 2020

Zespół opiekunów DDOM w Brzesku został czasowo wzmocniony przez terapeutkę Marzenę Żółty. W organizowanych przez nią zajęciach [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,