e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

Bezpłatne badania prenatalne dla kobiet z powiatu brzeskiego i bocheńskiego

środa, 23 Styczeń 2019
Drukuj artykuł This page as PDF

Około stu pacjentek zarejestrowało się na bezpłatne przesiewowe badania prenatalne wykonywane w brzeskim szpitalu w ramach projektu: „Lepsze życie! Program badań prenatalnych oraz działań z zakresu wczesnej interwencji prowadzone na terenie powiatu brzeskiego i bocheńskiego”.

– Zainteresowanie jest duże, także wśród pacjentek z terenu powiatu bocheńskiego. Im także dedykowany jest ten projekt – mówi Natalia Zapart z biura projektu.
Do tej pory, aby wykonać tego typu badanie, trzeba było jechać do większych ośrodków medycznych. Za badanie trzeba było także zapłacić.

W brzeskim szpitalu wykonywane jest ono na miejscu i to na dodatek bezpłatnie.
Warto więc skorzystać z tej możliwości, przede wszystkim dlatego, że badanie prenatalne pozwala wykryć we wczesnym stadium ciąży groźne wady płodu. W większości przypadków możliwe jest rozpoczęcie leczenia dziecka jeszcze przed jego urodzeniem.

Projekt, który będzie realizowany przez trzy lata, został zaplanowany dla 600 kobiet. Mogą w nim wziąć udział pacjentki do 14 tyg. ciąży, które nie kwalifikują się do wykonania badań prenatalnych w ramach NFZ.
Na realizację projektu szpital otrzymał fundusze z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Gdzie się rejestrować?
Osobiście: SP ZOZ w Brzesku – IV piętro, pokój nr 469 (Poradnia Ginekologiczno-Położnicza).

Telefonicznie pod nr tel. 507 219 575, 507 219 651, 14 662 14 52, e-mail: badaniaprenatalne@spzoz-brzesko.pl


Potrzebna krew, podziel się tym cennym darem

piątek, 3 Lipiec 2020

8 lipca pomiędzy godziną 8.00 i 12.00 będzie można oddać krew  w krwiobusie, który zaparkuje obok Szpitala Powiatowego w [...]

czytaj dalej

Po 47 latach na zasłużoną emeryturę przeszła mgr farm. Józefa Kostuch-Maciejowska

czwartek, 2 Lipiec 2020

Po 47 latach na zasłużoną emeryturę przeszła mgr farm. Józefa Kostuch-Maciejowska Były kwiaty, podziękowania oraz okolicznościowe [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,