e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

Bezpiecznie w DDOM w Brzesku

piątek, 24 Lipiec 2020
Drukuj artykuł This page as PDF

Po kilkutygodniowej przerwie zajęcia w DDOM ruszyły już pełną parą, odbywają się jednak przy zachowaniu niezbędnych środków ostrożności.

 – Nasze pomieszczenia są ozonowane. Działa tam też lampa UV, która oczyszcza powietrze z wirusów. Pacjenci mają również codziennie mierzoną temperaturę. Wszystko to w ramach ochrony przed koronawirusem – wylicza Elżbieta Adamska, koordynator DDOM w Brzesku.

DDOM w brzeskim szpitalu działa od marca ubiegłego roku. Do tej pory z zajęć skorzystało kilkadziesiąt osób z terenu powiatu brzeskiego. Obecnie zajęcia są prowadzone dla 15 seniorów.

DDOM został pomyślany dla osób pow. 60 roku życia, posiadających sprawność funkcjonalną określoną w skali Barthel pomiędzy 40-65 pkt. Dodatkowym kryterium przyjęcia jest także przebyta hospitalizacja, zakończona jednak nie później niż rok temu.

Celem pobytu w DDOM jest przywrócenie pacjentowi po ciężkiej chorobie sprawności umożliwiającej samodzielne funkcjonowanie. W ramach domu opieki medycznej kontynuowane jest leczenie chorób przewlekłych, prowadzone są zajęcia rehabilitacyjne, a w razie konieczności wykonywane są także badania diagnostyczne.

Warto pamiętać, że aby zapisać się do DDOM potrzebne jest skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Druk wniosku o przyjęcie można odebrać bezpośrednio w DDOM.

Informacje na temat zapisów udzielane są pod nr tel. 507 219 562 od godz. 7 do 16.

Otwarcie Dziennego Domu Opieki medycznej było możliwe dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego RPO Województwa Małopolskiego na lata 2014-20.

 


Mobilny punkt pobrań /drive thru/ w SP ZOZ w Brzesku

piątek, 18 Wrzesień 2020

MOBILNY PUNKT POBRAŃ /DRIVE THRU W SP ZOZ   W BRZESKU ul. Kościuszki 68 funkcjonuje codziennie w godzinach od 7:00 do 11:30 i [...]

czytaj dalej

Badania komercyjne w kierunku SARS-CoV-2

piątek, 18 Wrzesień 2020

Z dniem 21 września 2020r. Laboratorium Mikrobiologii i Immunodiagnostyki Chorób Zakaźnych SP ZOZ w Brzesku wykonuje odpłatne [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,