e-rejestracja e-rejestracja

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
32-800 Brzesko

Badania prenatalne, nadal trwają zapisy

poniedziałek, 1 Kwiecień 2019
Drukuj artykuł This page as PDF

Ponad 120 kobiet skorzystało już z bezpłatnych badań prenatalnych wykonywanych w brzeskim szpitalu, w ramach unijnego projektu, a kolejne pięćdziesiąt jest już zapisane.

– Program cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Pacjentki doceniają przede wszystkim fakt, że badania wykonywane są na miejscu. Zaletą jest także to, iż są one bezpłatne – mówi Anna Macioszek, położna z Poradni Ginekologiczno-Położniczej w brzeskim szpitalu.

Atutem badań prenatalnych, które pozwalają na wykrycie we wczesnym stadium ciąży poważnych wad płodu, jest także ich nie inwazyjność.

– Są bezpieczne zarówno dla dziecka, jak i matki – tłumaczy Anna Macioszek. – Badanie obejmuje bowiem wykonanie USG, a także wykonanie testów biochemicznych z krwi pobieranej u matki. USG wykonywane jest dwukrotnie, podobnie jak badanie biochemiczne.

W projekcie mogą wziąć udział pacjentki do 14 tyg. ciąży, które nie kwalifikują się do wykonania badań prenatalnych w ramach NFZ, mieszkanki powiatu brzeskiego i bocheńskiego.

Na realizację projektu „Lepsze życie! Program badań prenatalnych oraz działań z zakresu wczesnej interwencji prowadzone na terenie powiatu bocheńskiego i brzeskiego” kierowanego do mieszkanek powiatu brzeskiego i bocheńskiego, szpital otrzymał środki z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Projekt potrwa do września 2021.

Rejestracja na badania:
Osobiście: SP ZOZ w Brzesku – IV piętro, pokój nr 469 (Poradnia Ginekologiczno-Położnicza).
Telefonicznie pod nr tel. 507 219 575, 507 219 651, 14 662 14 52,
e-mail: badaniaprenatalne@spzoz-brzesko.pl;


Wzmocniony zespół terapeutów

wtorek, 7 Lipiec 2020

Zespół opiekunów DDOM w Brzesku został czasowo wzmocniony przez terapeutkę Marzenę Żółty. W organizowanych przez nią zajęciach [...]

czytaj dalej

W brzeskim szpitalu operują tarczycę przy wykorzystaniu neuromonitora

poniedziałek, 6 Lipiec 2020

Po latach wróciły do brzeskiego szpitala operacje tarczycy. Co więcej, przy ich wykonywaniu chirurdzy wykorzystują nowoczesne [...]

czytaj dalej

Informacje dla pacjentówWażne

Uprzejmie informujemy, iż obiekt szpitalny jest monitorowany! Regulamin monitoringu wizyjnego w SP ZOZ w Brzesku (pdf)

Administratorem danych jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, ul. Kościuszki 68 32-800 Brzesko, Monitoring prowadzony jest w celu: poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony dóbr i mienia osób przebywających na terenie szpitala; obejmuje: teren przylegający do budynku wraz z parkingami oraz ciągi komunikacyjne ogólnodostępne wewnątrz budynku SP ZOZ. Regulamin Monitoringu dostępny na stronie internetowej: www.spzoz-brzesko.pl. Więcej informacji uzyskać można telefonicznie: Inspektor ochrony danych Monika Mikołajek-Burek 14 6621270, drogą elektroniczną: m.burek@szpital-brzesko.pl,