400 tys. zł otrzymał szpital w Brzesku od Grupy Azoty SA

Print Friendly, PDF & Email

Dr Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty SA przekazał dziś brzeskiemu szpitalowi blisko 400 tys. zł. W spotkaniu zorganizowanym przed siedzibą tarnowskiej spółki wzięła udział Józefa Szczurek-Żelazko, Wiceminister Zdrowia, która zabiegała o przekazanie funduszy, a także Adam Smołucha dyrektor brzeskiego szpitala.

Fundusze, które trafiły do naszego szpitala  zostaną przeznaczone na dofinansowanie zakupu urządzeń do diagnostyki laboratoryjnej przeznaczonych do wykrywania i monitorowania pacjentów z podejrzeniem lub zainfekowanych  wirusem SARS-CoV-2. Zakupione zostaną 2 aparaty – jeden do diagnostyki genetycznej i drugi do diagnostyki immunoenzymatycznej.

– Wielką zaletą  tych urządzeń jest ich pełna automatyzacja, co powoduje skrócenie czasu uzyskania wyniku. Poza tym urządzenia dedykowane są małym pracowniom mikrobiologicznym, co pozwoli na ich efektywne wykorzystanie. Bardzo dziękuję Ministerstwu Aktywów Państwowych i Zarządowi Grupy Azoty za podjęcie decyzji o przekazaniu dotacji dla naszego szpitala. Dziękuję także Pani Minister Józefie Szczurek-Żelazko, która wsparła naszą prośbę w Ministerstwie Zdrowia – mówił dyrektor Adam Smołucha.

Kilka tygodni temu szpital w Brzesku  był epicentrum koronawirusa. Zakażeniu uległo bowiem kilkudziesięciu pracowników i pacjentów.  Sytuacja została opanowana. Walka z wirusem zakończyła się sukcesem.

Wiceminister Zdrowia podczas spotkania podkreślała zasługi tarnowskiej spółki.

– Grupa Azoty jest dla mnie ewidentnym przykładem zaangażowania i wspierania walki z epidemią koronawirusa od samego jej początku. Cieszę się, że  pomóc  otrzymał szpital w Brzesku, który jest mi szczególnie bliski i którego potrzeby znam bardzo dobrze. W tym trudnym czasie stoi przed nim wiele wyzwań i dzięki udzielonemu wsparciu będzie on mógł skutecznie pomagać bliskiej mi lokalnej społeczności w walce z epidemią – mówiła.

W obliczu tego ogromnego wyzwania musimy robić to, co do nas należy i czego oczekuje od nas społeczeństwo. Wspieramy przede wszystkim placówki zdrowotne i służby sanitarne w regionach, gdzie zlokalizowane są nasze spółki – mówi dr Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty.

Galeria zdjęć:

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu